Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Ubezpieczenie iphone’a – co warto wiedzieć?

iPhone to jedna z najdroższych marek telefonów na rynku, a jednocześnie jedna z najpopularniejszych. Właścicielom tych urządzeń trudno pogodzić się z uszkodzeniem i wydaniem kilkuset złotych na naprawę lub kilka razy większej kwoty na jego wymianę. Dlatego ubezpieczenie takiego sprzętu to kwestia warta rozważenia. Za opłacenie niewielkiej rocznej składki zyskuje się pewność, że jeśli coś stanie się z urządzeniem, ubezpieczyciel naprawi je lub wymieni w ciągu kilku dni, bez dodatkowych kosztów.

Podstawowa ochrona iPhone’a wykupiona przy zakupie

Podstawową opcją ubezpieczenia iPhone’a jest polisa, którą oferuje producent sprzętu – iDream Care. Odpowiedzialność za jej realizację spoczywa na Towarzystwie Ubezpieczeń Europa. Taką ochronę można nabyć na stronie idream.pl lub bezpośrednio w punkcie, w którym kupowany jest iPhone (w sklepie lub w salonie sieci komórkowej).

Można skorzystać z kilku opcji polis dostosowanych do własnych potrzeb i okresu ich obowiązywania np. na rok lub dwa lata. Oczywiście zakres ubezpieczenia zależy od wybranego wariantu. Najszerszy pakiet obejmuje nie tylko pomoc w razie uszkodzeń mechanicznych iPhone’a, ale także jego kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Warto pamiętać, że zakup takiej polisy jest możliwy tylko dla nowych telefonów i to tylko w dniu zakupu sprzętu. Następnego dnia lub tydzień później telefon traktowany jest jako urządzenie używane i nie może podlegać dodatkowemu ubezpieczeniu producenta.

Ubezpieczenie w ramach dodatku do polisy

iPhone’a można ubezpieczyć w ramach polisy mieszkaniowej lub firmowej. Przykładowy koszt takiej polisy sprawdzisz na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-iphone.

Dodanie takiego sprzętu do wyposażenia mieszkania będzie równoważne z ochroną, jakiej podlega np. lodówka czy telewizor. Dzięki temu urządzenie jest chronione przed skutkami takich sytuacji jak:

  • zalanie lub pożar mieszkania,
  • przepięcia np. podczas ładowania,
  • kradzieży z włamaniem,
  • rabunku poza miejscem zamieszkania.

Osoby, które są właścicielami firmy i w ramach kontaktowania się z kontrahentami oraz klientami używają właśnie iPhone’a, mogą skorzystać z ubezpieczenia telefonu w ramach polisy firmowej. Oczywiście zakres i czas obowiązywania ochrony zależy od wybranego wariantu. Aczkolwiek uwzględnia te same sytuacje, co polisa mieszkaniowa plus dodatkową asekurację na wypadek uszkodzenia sprzętu z powodu nieprawidłowego użytkowania lub zaniedbania.

Ubezpieczenie iPhone’a online

Dobrze dobrana oferta ubezpieczeniowa to pewność, że w razie wypadku telefon zostanie szybko naprawiony lub wymieniony. Dlatego warto na początku skorzystać z porównania kilku lub nawet kilkunastu wersji z różnych firm. Można je szybko znaleźć online za pomocą kalkulatora polis mieszkaniowych, który dostępny jest w serwisie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

Po sprecyzowaniu specyfikacji urządzenia i warunków ochrony, porównywarka wyświetla warianty od wielu ubezpieczycieli. Następnym krokiem jest zapoznanie się z ogólnymi warunkami każdej propozycji i wybranie optymalnej dla siebie oferty.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx