Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jakie okapy do kuchni?

Różnego rodzaju okapy kuchenne to niezbędny element w każdej kuchni. Szczególnie uważnie konkretne rozwiązanie wybierają osoby, które dysponują otwartą przestrzenią i zależy im, by zapachy powstające przy gotowaniu nie trafiały do salonu. Poza tym trzeba zauważyć, że dobrze dobrany okap kuchenny będzie nie tylko funkcjonalny i wydajny, ale staje się również atrakcyjnym uzupełnienie nowoczesnych lub tradycyjnych aranżacji. Dobre urządzenie jest w stanie szybko i sprawnie usunąć niepożądane zapachy, o ile wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb oraz oczywiście zamontujemy go odpowiednio.

Nowoczesne okapy kuchenne

Dostępne na rynku okapy podzielić można te do zabudowy i wolnostojące. Te pierwsze świetnie będą komponować się z morelami kuchennymi i pozwolą stworzyć niezwykle spójną aranżację idealnie dopasowaną do potrzeb. Warto pamiętać, że to, jaki okap podszafkowy zostanie wybrany, powinno być rozważane już na etapie projektowania kuchni. Wówczas można zaplanować i szerokość szafek, i wysokość, na jakiej zostaną powieszone. Wolnostojący okap wyspowy lub też modele sufitowe z pewnością będą przykuwać uwagę i staną się ważną ozdobą twojej kuchni. Przede wszystkim zachwycają rewelacyjnym wzornictwem i będą się świetnie sprawdzać zazwyczaj w nowoczesnych aranżacjach.

Wydajny okap kuchenny

Popularne rodzaje okapów kuchennych to wyciąg i pochłaniacz. Ten drugi to dość skomplikowane urządzenie. Tu powietrze jest wciągane do środka i filtrowane – oczyszczane z tłuszczów, zapachów, dymu, a następnie wypuszczane. Warto wybierać okapy teleskopowe wyposażone w wydajne i skuteczne filtry węglowe. Natomiast wyciąg bazuje na obiegu otwartym. Tego typu okapy kominowe są na stałe podłączone do przewodu wentylacyjnego, przez który powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku. Nie w każdej kuchni można sobie pozwolić na takie rozwiązanie, choć jest ono najbardziej efektywne.

Okap podszafkowy czy modele teleskopowe?

W polskich warunkach najczęściej klienci decydują się na okapy podszafkowe. Montuje się je w szafce kuchennej nad płytą grzewczą. Dzięki temu są one praktycznie niewidoczne, a także pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca. Wybierając tego typu modele warto sprawdzić jego wydajność i dopasować rozmiar. Drugą chętnie wybieraną opcją jest okap kominowy. Instaluje się go bezpośrednio na ścianie i ma połączenie z szybem wentylacyjnym. Dużą funkcjonalnością wyróżnia się także okap teleskopowy. Inaczej jest nazywany także szufladkowym. Choć jest podobny do modeli podszafkowych, to w tym wariancie uruchamia się go, pociągając za front urządzenia. Dzięki temu zyskuje się naprawdę sporą powierzchnię zasysania, a kompaktowe rozmiary są świetne do każdej kuchni – nawet tej niewielkiej.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx