Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 lutego 2023

Jakie okapy do kuchni?

Różnego rodzaju okapy kuchenne to niezbędny element w każdej kuchni. Szczególnie uważnie konkretne rozwiązanie wybierają osoby, które dysponują otwartą przestrzenią i zależy im, by zapachy powstające przy gotowaniu nie trafiały do salonu. Poza tym trzeba zauważyć, że dobrze dobrany okap kuchenny będzie nie tylko funkcjonalny i wydajny, ale staje się również atrakcyjnym uzupełnienie nowoczesnych lub tradycyjnych aranżacji. Dobre urządzenie jest w stanie szybko i sprawnie usunąć niepożądane zapachy, o ile wybierzemy model dostosowany do naszych potrzeb oraz oczywiście zamontujemy go odpowiednio.

Nowoczesne okapy kuchenne

Dostępne na rynku okapy podzielić można te do zabudowy i wolnostojące. Te pierwsze świetnie będą komponować się z morelami kuchennymi i pozwolą stworzyć niezwykle spójną aranżację idealnie dopasowaną do potrzeb. Warto pamiętać, że to, jaki okap podszafkowy zostanie wybrany, powinno być rozważane już na etapie projektowania kuchni. Wówczas można zaplanować i szerokość szafek, i wysokość, na jakiej zostaną powieszone. Wolnostojący okap wyspowy lub też modele sufitowe z pewnością będą przykuwać uwagę i staną się ważną ozdobą twojej kuchni. Przede wszystkim zachwycają rewelacyjnym wzornictwem i będą się świetnie sprawdzać zazwyczaj w nowoczesnych aranżacjach.

Wydajny okap kuchenny

Popularne rodzaje okapów kuchennych to wyciąg i pochłaniacz. Ten drugi to dość skomplikowane urządzenie. Tu powietrze jest wciągane do środka i filtrowane – oczyszczane z tłuszczów, zapachów, dymu, a następnie wypuszczane. Warto wybierać okapy teleskopowe wyposażone w wydajne i skuteczne filtry węglowe. Natomiast wyciąg bazuje na obiegu otwartym. Tego typu okapy kominowe są na stałe podłączone do przewodu wentylacyjnego, przez który powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku. Nie w każdej kuchni można sobie pozwolić na takie rozwiązanie, choć jest ono najbardziej efektywne.

Okap podszafkowy czy modele teleskopowe?

W polskich warunkach najczęściej klienci decydują się na okapy podszafkowe. Montuje się je w szafce kuchennej nad płytą grzewczą. Dzięki temu są one praktycznie niewidoczne, a także pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca. Wybierając tego typu modele warto sprawdzić jego wydajność i dopasować rozmiar. Drugą chętnie wybieraną opcją jest okap kominowy. Instaluje się go bezpośrednio na ścianie i ma połączenie z szybem wentylacyjnym. Dużą funkcjonalnością wyróżnia się także okap teleskopowy. Inaczej jest nazywany także szufladkowym. Choć jest podobny do modeli podszafkowych, to w tym wariancie uruchamia się go, pociągając za front urządzenia. Dzięki temu zyskuje się naprawdę sporą powierzchnię zasysania, a kompaktowe rozmiary są świetne do każdej kuchni – nawet tej niewielkiej.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx