Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Farby do wnętrz – na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?

Planując remont domu, najczęściej skupiamy się przede wszystkim na tym, jak będzie wyglądało wnętrze po zakończeniu wszystkich prac. Dobieramy odpowiednie dodatki, meble oraz kolory farb, ale zapominamy o tym, jakie właściwości powinny mieć produkty, których użyjemy. Podczas wyboru farb do wnętrz skupiamy się przede wszystkim na dobraniu odpowiedniego koloru oraz jego odcienia. Oczywiście jest to ważna kwestia, jednak oprócz tego należy zwrócić uwagę także na kilka innych rzeczy. O czym trzeba pamiętać, kupując farby do ścian? Podpowiadamy.

Rodzaj farby do wnętrz

Pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić, jest rodzaj farby, którą użyjemy do malowania domu. Obecnie w sklepach do wyboru mamy różne rodzaje farb a do najpopularniejszych można zaliczyć farby: lateksowe, akrylowe, akrylowo-lateksowe. Dużą popularnością cieszą się obecnie farby lateksowe, które są odporne na ścieranie oraz szorowanie. Po upływie określonego czasu od pomalowania ściany, który podany jest na opakowaniu, możemy czyścić ją za pomocą ściereczek, a nawet gąbek z szorstką powłoką. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie szczególnie w pomieszczeniach, w których łatwo o zabrudzenie powierzchni np. w kuchni i pokoju dziecięcym. Farby lateksowe dostępne są w wielu kolorach i oferują je praktycznie wszyscy znani producenci.

Kolor farby

Podczas zakupu farby swoją uwagę przykładamy przede wszystkim do koloru, a właściwie do wizualizacji koloru, która jest pokazana na opakowaniu. Pamiętaj o tym, że kolor, który znajduje się na opakowaniu, może znacznie różnić się od tego, co zastaniemy na ścianie po malowaniu. Oczywiście producenci farb nie robią tego celowo, jednak należy brać pod uwagę, że farba może być w rzeczywistości o kilka tonów ciemniejsza lub też jaśniejsza niż pokazuje to wizualizacja na wiaderku produktu. Co więc zrobić w momencie, gdy zależy nam na uzyskaniu konkretnego odcienia w domu? Najlepiej będzie kupić kilka testerów i na małej powierzchni sprawdzić, jak w rzeczywistości prezentuje się kolor. W ten sposób unikniesz rozczarowania. Co ważne nawet biała farba do ścian może mieć różne odcienie i warto ją sprawdzić przed nałożeniem na całe ściany i sufit.

Wydajność

Przed zakupem zmierz dokładnie jaką powierzchnię musisz pokryć farbą i weź to pod uwagę podczas zakupów. Na opakowaniach farb można znaleźć informacje o tym, na jaką powierzchnię starczy dana ilość produktu. Pamiętaj, że ta informacja dotyczy sytuacji, w której nakładamy jedną warstwę farby, a zazwyczaj do zadowalającego efektu należy nałożyć dwie warstwy. Oblicz ile litrów farby będzie Ci potrzebnych do pomalowania pomieszczeń w domu i kup odpowiednią ilość wiader, aby ułatwić sobie pracę.

Artykuł powstał we współpracy z polski-portal.com. Po więcej ciekawostek wejdź na portal http://polskienewsy.com/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx