Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Powiększenie i modelowanie ust usieciowanym kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania i modelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego od lat zaliczany jest do topowej czołówki wśród zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Co ciekawe, nie tylko kobiety decydują się na korektę okolicy wargowej, ale także mężczyźni. Obie płcie borykają się z różnymi problemami, szczególnie wraz z upływem lat usta tracą swój naturalny kolor, kształt i jędrność. Tym samym rozwiązaniem może być wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie można nadać wargom upragniony kształt, uwydatnić je, odmłodzić ich wygląd, a także dodatkowo nawilżyć.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, występującą w ludzkim organizmie. Jest on zaliczany do glikozaminoglikanów. Jego zastosowanie jest szerokie, z powodzeniem stosuje się go w różnych dziedzinach medycyny, w tym m.in. laryngologii, ortopedii, stomatologii, a nawet reumatologii. Odpowiada także za przedłużanie trwałości leków. Do medycyny estetycznej został zaaprobowany w 2007 roku przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków.

Właściwości kwasu hialurnonowego

Cząsteczki omawianego kwasu wykazują zdolność wiązania wody, przy czym szacuje się, że pojedyncza cząsteczka może wiązać nawet 250 cząsteczek wody. Wraz z wiekiem spada ilość kwasu hialuronowego w ciele człowieka, spada także poziom nawilżenia skóry. Wystarczy jeden zabieg z jego użyciem, aby skutecznie poprawić stan swojej skóry.

Należy mieć na względzie, że jednej ampułki preparatu nie wolno dzielić. Jest to spowodowane tym, iż pakowane są w sterylnych warunkach – tym samym jedna strzykawka nie może zostać użyta podczas aplikowania dwóm różnym osobom. W celu doboru odpowiedniej dawki kwasu, warto skonsultować się z lekarzem.

 Dobry wypełniacz cechuje się niską zawartością czynnika sieciującego, wysoką spójnością konsystencji, idealnie rozmieszcza się w tkankach, posiada przewidywalne efekty podania, a także wykazuje lekką konsystencję. Dodatkowo stosując profesjonalny produkt obniża się ryzyko wystąpienia skutków ubocznych przy jednoczesnym utrzymaniu jak najdłuższego działania.

Jak wygląda powiększanie ust?

Procedurę powiększania ust zawsze wykonuje wykwalifikowany i doświadczony lekarz jedynie u osoby, która jest pełnoletnia i wykazuje się dobrym zdrowiem. Tym samym każda infekcja, nawet próchnica stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Podczas niego podaje się podskórnie w wybraną okolicę implant z kwasem hialuronowym. Warto dodać, że po samym zabiegu lekarz wykonuje przez chwilę delikatny masaż ust. Jest to potrzebne aby zminimalizować ból i późniejsze obrzęki, a także pomóc przy odpowiednim rozmieszczeniu preparatu pod skóra danej osoby.

Ile trwa zabieg?

Zabieg jest małoinwazyjny i dość krótki. Zazwyczaj trwa około 30 minut. Dodatkowo ze względu na swoje duże bezpieczeństwo, nie jest wymagane specjalne wcześniejsze przygotowanie. W trosce o dobro Pacjenta, przed przystąpieniem do zabiegu następuje obowiązkowa konsultacja medyczna, gdzie lekarz szczegółowo diagnozuje stan zdrowia danej osoby (dzięki temu wyklucza się wszelkie przeciwwskazania do zabiegu) i ocenia twarz w spoczynku, jak i podczas mimiki. Omawiane są alternatywy korekty, a także potrzeby i oczekiwania Pacjenta. Kiedy wszelkie szczegóły są ustalone, lekarz informuje o możliwościach pojawienia się powikłań i skutków ubocznych, a następnie przechodzi do wykonania zabiegu.

Czy usta są znieczulane?

Tak, podczas aplikowania kwasu usta znieczula się miejscowo za pomocą maści znieczulającej, aczkolwiek istnieje możliwość podania znieczulenia stomatologicznego, jeżeli Pacjent jest wysoko wrażliwy.

Techniki podawania kwasu

Kwas hialuronowy zazwyczaj podaje się w sposób liniowy, albo za pomocą stale zyskujące na popularności techniki mikro-deoplet. Ten drugi sposób znany jest głównie za sprawą dermatologa opiekującego się Kim Kardashian. Technika ta polega na gęstym podawaniu niewielkich depozytów preparatu w okolicy wargowej. Warto wiedzieć, że podczas jednego zabiegu możliwe jest zastosowanie różnych technik. Umożliwia to uzyskanie jak najbardziej optymalnego efektu. Sam preparat wprowadzany jest długą, stępioną rurką zwaną kaniulą lub za pomocą klasycznej igły. Należy mieć na uwadze, że to, w jaki sposób kwas będzie się rozkładać, duży wpływ ma wyjściowy stan Pacjenta. M.in. istotne jest to, jakie cechy miała czerwień wargowa, czy usta posiadały asymetrię, w jaki sposób przebiegał kontur warg.

Ile preparatu się podaje?

Zaleca się, aby podczas pojedynczej sesji Pacjentom podawać 1 ml kwasu hialuronowego. Stanowi to optymalną dawkę. Z tego powodu większość dostępnych na rynku specyfików jest produkowana właśnie do opakowań takiej objętości.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust

Naturalną reakcją organizmu po zabiegu jest występowanie obrzęków, wynikających z podrażnienia i naruszenia tkanek. Dodatkowo należy mieć na uwadze, że kwas hialuronowy „ściąga” wodę, przez co wszelkie nieestetyczne obrzęki są niemalże pewne. Ma to jednak swój pozytywny aspekt – ze względu na ściąganie wody poprawie ulega nawilżenie ust po zabiegu. Aby zmniejszyć dyskomfort i obrzęki warto stosować zimne okłady.

Ze względu na ogólne bezpieczeństwo i małą inwazyjność zabiegu, tuż po nim Pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności i obowiązków. Należy jednak przez najbliższą dobę powstrzymać się od:

  • Latania samolotem,
  • Uprawiania sportu, szczególnie warto unikać ciężkich ćwiczeń fizycznych,
  • Picia alkoholu,
  • Palenia papierosów,
  • Nadmiernej ekspresji twarzy.

Aby ocenić finalny efekt oraz skontrolować proces gojenia się podrażnionych miejsc, po około dwóch tygodniach od zabiegu należy odbyć obowiązkową wizytę kontrolną.

Jakie mogą być skutki uboczne powiększania ust?

Mimo iż zabieg jest stosunkowo bezpieczny, a kwas hialuronowy występuje w sposób naturalny w ludzkim organizmie, to jednak każde podanie usieciowanego produktu w okolicy twarzy może skutkować wystąpieniem powikłań.

Najgroźniejsze dla zdrowia Pacjenta jest pojawienie się martwicy skóry i błony śluzowej, aczkolwiek są to rzadkie i skrajne przypadki. Dzieje się tak, w momencie kiedy kwas zostanie podany do tętniczki końcowej, prowadzącej do zablokowania dowozu tlenu przez krew do wybranego obszaru.

Należy pamiętać, że zawsze należy skonsultować się z lekarzem, gdy odczuwa się ból, zasinienie, a także zaburzenia czucia okolicy, która była poddawana ingerencji estetycznej.

Efekty powiększania ust

To, jak długo efekty podania kwasu będą widoczne zależą od indywidualnych cech Pacjenta, takich jak np. jego styl życia, stosowanie używek, genetyka. Czynniki przyspieszające rozkład preparatu to m.in. wykonywanie ciężkich ćwiczeń fizycznych, przebywanie w saunie, długotrwała ekspozycja na słońce, a także stosowanie niektórych suplementów diety. Zazwyczaj efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. W przypadku wykonywania powiększania i modelowania ust pierwszorazowo, warto rozważyć zastosowanie takiego produktu, który krócej będzie utrzymywał efekty, ale za to da mniejsze odczyny po zabiegu.

Więcej informacji znajdziesz na: https://powiekszanieustlodz.pl/

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx