Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 stycznia 2023

Dlaczego wszywkę alkoholową powinniśmy zakładać wyłącznie w specjalistycznych gabinetach?

Alkoholik jest osobą, która cierpi na ciężką chorobę zwaną alkoholizmem której istotę stanowi nie tylko uzależnienie psychiczne, lecz także fizyczne. Czym się różni jedno uzależnienie od drugiego? Otóż uzależnienie psychiczne jest swego rodzaju potrzebą spożycia napojów alkoholowych na przykład dla poprawy swojego samopoczucia czy też rozluźnienia po ciężkim dniu. Uzależnieniem fizycznym natomiast nazywany taki rodzaj uzależnienia, który objawia się przede wszystkim wzrostem tolerancji na alkohol. Początkowo bardzo ciężko jest dostrzec objawy alkoholizmu, nawet u osób nam najbliższych jednak im wcześniej choroba zostanie rozpoznana, tym lepiej, ponieważ wtedy są znacznie większe szanse na wyjście z tego destrukcyjnego nałogu.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Jedną z metod, nazywaną potocznie tzw. terapią awersyjną w przypadku leczenia alkoholizmu jest implikacja wszywki alkoholowej Esperal, który to lek zawiera w sobie substancję aktywną Disulfiram, Ten organiczny związek chemiczny ma na celu hamowanie metabolizmu alkoholu etylowego w organizmie osoby mającej pod skórą wszywkę alkoholową. Pacjent poddany tego rodzaju terapii po spożyciu napoju alkoholowego już po 10 minutach doświadcza wielu nieprzyjemnych i co bardzo istotne zarazem niebezpiecznych dla zdrowia objawów. Najczęściej są to:

 • zawroty głowy oraz nudności i wymioty,
 • bóle brzucha, 
 • pieczenie w klatce piersiowej, 
 • duszności, a także ogólne bardzo złe samopoczucie. 

Oryginalna wszywka alkoholowa Esperal daje objawy każdorazowo po spożyciu alkoholu przez Pacjenta. Fachowo założonej wszywki nie da się ani przepić ani wydłubać, dlatego tak istotne jest żeby wszywkę implikować w sprawdzonej specjalistycznej placówce.

Zacznij od implikacji wszywki alkoholowej aby pozbyć się nałogu

Wszywkę alkoholową powinno się zakładać tylko i wyłącznie w specjalistycznych gabinetach lekarskich. Najlepiej wyszukać taki gabinet, który ma dobre opinie czyli innymi słowy jest polecany przez innych Pacjentów oraz co szczególnie istotne posiada specjalistyczną kadrę medyczną, która ma uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów. W dzisiejszym świecie nietrudno odszukać wszystkie te informacje. W gabinecie https://gabinetchirurgiczny.com/ skutecznie leczymy alkoholizm dzięki wszyciu wszywki alkoholowej Esperal. Na wizytę Pacjent dość często przychodzi wraz osobą towarzyszącą. Lekarz – specjalista przedstawia Pacjentowi lek – oryginalną wszywkę oraz opowiada o szczegółach zabiegu, a także dolegliwościach, które mogą się pojawić jeżeli Pacjent po zaszyciu zdecyduje się na spożycie alkoholu. Lek jest oryginalny, nowy z odpowiednią datą ważności. Jeżeli Pacjeny jest w obecności kogoś z rodziny przeprowadzana jest także rozmowa rodziną na temat działania tego leku. W momencie całkowitej akceptacji przystąpienia do zaszycia Pacjent podpisuje dobrowolną zgodę na przeprowadzenie zabiegu implantacji wszywki alkoholowej.

  Według zaleceń producenta wszywek powinno się zaimplantować od ok. 8 do 10 tabletek tego leku. Ponieważ dopiero taka ilość dużą skuteczność działania leku. Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla Pacjenta, ponieważ stosowane jest znieczulenie miejscowe. Co ważne jest to taki typ znieczulenia, podczas którego Pacjent pozostaje w 100% świadomy. Prawidłowo założona wszywka jest niewyczuwalna, nie daje nawet uczucia zgrubienia pod skórą. Jeżeli Pacjent nie przyzna się, że zdecydował się na zabieg zaszycia, nikt nie powinien się zorientować, że posiada wszywkę. Nacięcie ma ok. 2 cm długości i zamykane jest szwem. Po tygodniu Pacjent jest zapraszany na darmową kontrolę za 7 dni, aby szwy zostały zdjęte. 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Rzeczą, która jest niedopuszczalna podczas wykonywania zabiegu zaszycia jest jej implikacja w domu Pacjenta bądź też w innym lokalu, który nie jest do tego przeznaczony. W specjalistycznym gabinecie zawsze muszą być spełnione restrykcyjne warunki sanitarno-epidemiologiczne (co jest szczególnie istotne w dobie pandemii), celem zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa dla wszystkich zgłaszających się Pacjentów.

Niestety zdarza się, że zabieg implikacji wszywki alkoholowej jest przeprowadzany przez osoby nieuprawnione do wykonywania tego typu zabiegów. Często dochodzi do sytuacji w których osoby te nie mogą nawet wylegitymować się jako lekarze. W takiej sytuacji Pacjent nie jest w stanie potwierdzić nawet legalności leku. W takich gabinetach Pacjenci są często namawiani do zaimplantowania mniejszej ilości leku niż 8-10 tabletek, celem zminimalizowania kosztów, natomiast nie są oni informowani o tym, że zaimplantowanie mniejszej ilości leku spowoduje zazwyczaj brak jego działania. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zaimplantowanie leku w ilości znacznie mniejszej od zalecanej nie spowoduje, że wszywka alkoholowa Esperal będzie działała przez krótszy okres czasu, tylko nie będzie ona działała tak – jak powinna. Dlatego tak bardzo istotne jest wykonywanie zabiegu w sprawdzonych placówkach. 

Czy wszywka alkoholowa Esperal jest przeznaczona dla każdego?

Niemalże podczas każdego zabiegu istnieją różnego rodzaju przeciwwskazania. Tak jest również w przypadku stosowania Disulfiramu. Przede wszystkim wszywka alkoholowa Esperal nie jest odpowiednia dla Pacjentów, u których stwierdzono nadwrażliwość na związek chemiczny, występujący w jej składzie. Wśród innych przeciwskazań najczęściej wymienia się:

 • niewydolność mięśnia sercowego,
 • choroba niedokrwienna serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zapaleniem nerwu wzrokowego,
 • zaburzenia psychiczne,
 • kobiety w ciąży, 
 • karmiące piersią oraz starające się o potomstwo.

Gdzie umieszczana jest wszywka i czy jest ona widoczna?

Wszywka alkoholowa Esperal najczęściej jest umieszczana w okolicach pośladka rzadziej w okolicach ramienia lub też łopatki. Wybór miejsca nie jest przypadkowy – gwarantują one Pacjentowi największą dyskrecję. Oczywiście na specjalne życzenie Pacjenta istnieje możliwość zastosowania zupełnie innego miejsca implantacji leku. Po zakończeniu zabiegu lekarz specjalista zakłada pojedyncze szwy skórne, które można zdjąć po tygodniu od wykonanej procedury implikacji wszywki.

Niebezpieczeństwo po spożyciu alkoholu

W okresie leczenia terapią awersyjną – osoba zaszyta musi przestrzegać bezwzględnego zakazu spożywania napojów z nawet niewielką zawartością alkoholu. Złamanie tej zasady może doprowadzić do stanu, które w najgorszym wypadku stanowi nawet zagrożenie nie tylko dla zdrowia, lecz także dla życia Pacjenta. Dzieje się tak w przypadku spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu. Po spożyciu w organizmie człowieka dochodzi do wystąpienia tzw. reakcji disulfiramowej, czyli zatrucia aldehydem octowym. Objawia się ono najczęściej: gwałtownym spadkiem ciśnienia tętniczego, a także znacznym rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Pacjent odczuwa przyspieszoną pracę serca i zaburzenia oddychania. Objawy nie mijają po kilku minutach, zdarza się, że trwają one nawet kilka godzin. Dlatego też Esperal nazywany jest terapią awersyjną, ponieważ ma on na celu wywołać uczucie wstrętu do alkoholu i powoduje to bardzo skutecznie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx