Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 stycznia 2023

Nowoczesne rozwiązania dla nowoczesnego biura

Chcesz podłączyć swoje przedsiębiorstwo do sieci za pomocą niezawodnego światłowodu? Sprawdź, jak wybrać najlepszą ofertę!

Szybki internet do firmy jest dziś podstawą funkcjonowania każdego biura. Wybierając dostawcę usług internetowych, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Jaką ofertę wybrać, aby uzyskać najlepszą jakość połączenia z siecią, a jednocześnie mieć gwarancję obsługi klienta na najwyższym poziomie? Jakie można uzyskać usługi dodatkowe? Dobry internet firmowy – jakie powinien mieć cechy?

Stałe łącze internetowe jest niezbędne do funkcjonowania większości przedsiębiorstw. Nawet jeśli dana firma nie zajmuje się stricte pracą biurową, sama podlega choć minimalnej administracji. Nielimitowany dostęp do sieci przez całą dobę jest obecnie możliwy dzięki następującym systemom komunikacji:

 • lokalna sieć przewodowa (LAN),
 • sieć telewizji kablowej (EURODOCSIS),
 • linie telefoniczne (SDI, DSL),
 • światłowód (FTTB).

Ostatnie z wymienionych rozwiązań jest stosunkowo nowe, a przez to najbardziej optymalne i najnowocześniejsze ze wszystkich. Internet szerokopasmowy, dostarczany za pomocą światłowodu, charakteryzuje się najwyższą możliwą stabilnością i niezawodnością. Od kiedy ta technologia weszła na polski rynek (co miało miejsce na przełomie XX i XXI wieku) takie problemy jak zanik sygnału czy chwilowe przerwanie łączności właściwie przestały istnieć. Internet szerokopasmowy, w przeciwieństwie do wąskopasmowego, działa z taką samą wydajnością, niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na dworze.

Szybki internet dla firmy to także ten bez limitu. Dzięki technologii szerokopasmowej nie musimy się już zastanawiać, ile transferu zużyliśmy w danym okresie rozliczeniowym i ile nam go jeszcze zostało. To znacząco poprawia komfort pracy i pozwala zaplanować wydatki w przedsiębiorstwie z dużą dokładnością. Internet firmowy, dostarczany do biura za pomocą światłowodu, może być użytkowany zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, za pomocą silnego Wi-Fi. Pierwsze z tych rozwiązań zapewnia najwyższą możliwą stabilność łącza, natomiast drugie pozwala na swobodę przemieszczania się między pomieszczeniami biurowymi. 

Internet dla firm od UPC – co zyskujesz?

Internet dla firm od UPC jest dostarczany przy pomocy nowoczesnych Modemów Giga Connect Box o szerokim zasięgu. Urządzenia te pracują na dwóch częstotliwościach – 2,4 GHz i 5 GHz – przy czym mają wbudowaną funkcję automatycznego przełączania się między nimi. Zapewnia to użytkownikom optymalny przesył danych, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Zgodnie z rankingiem SpeedTest.pl, UPC oferuje najszybszy w Polsce internet firmowy bez limitu. Dostępne są pakiety od 400 Mb/s aż do 1 Gb/s. Co jeszcze zyskujemy, korzystając z internetu dla firm od UPC? Najważniejsze usługi dodatkowe to:

 • pisemna gwarancja jakości – SLA, w zależności od pakietu, wynosi 6 lub 12 godzin. W takim czasie usuwane są wszelkie ewentualne usterki połączenia;
 • Pakiet Bezpieczeństwa UPC – licencja jest udzielana dla 5 lub 10 urządzeń. Pakiet zapewnia m.in. ochronę przed złośliwym oprogramowaniem typu malware;
 • Internet Backup – usługa gwarantująca nieprzerwany dostęp do sieci w całym biurze. Internet przełącza się automatycznie w momencie wykrycia usterki;
 • pakiet HBO GO – aplikacja umożliwiająca dostęp do setek filmów i seriali, doskonale sprawdza się podczas pracowniczej integracji;
 • usługa Wi-Free – dostęp do sieci 700 tys. rozsianych po całej Polsce hotspotów.

Umowę na dostarczanie usług internetowych można podpisać na 24 miesiące lub bezterminowo (pakiet bez zobowiązań). 

Podsumowując, szerokopasmowy internet dla firm od UPC to nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnego biura. Korzystając z niego, zyskujemy:

 • supernowoczesny modem Giga Connect Box,
 • wysoką prędkość pobierania danych (nawet to 1 Gb/s),
 • brak limitu pobierania i przesyłania danych,
 • najwyższą stabilność łącza,
 • możliwość przewodowego i bezprzewodowego korzystania z internetu,
 • możliwość łączenia się z siecią na wielu urządzeniach naraz,
 • optymalizację kosztów korzystania z usług internetowych,
 • możliwość wyboru atrakcyjnych usług dodatkowych.
5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx