Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 stycznia 2023

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie. Jak otworzyć drzwi?

Zatrzaśnięcie kluczy w samochodzie może przytrafić się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi lub pośpiech, aby kluczyki zostały w stacyjce, czy na siedzeniu. Zazwyczaj taka sytuacja zdarza się w przypadku starszych modeli auta, w których można zaryglować drzwi przed ich zamknięciem. Jednak może się to również przytrafić w nowszych modelach, które są wyposażone w automatyczne drzwi. Jak otworzyć drzwi bez klucza? Kiedy niezbędny będzie ślusarz Poznań?

Jak otworzyć drzwi do auta bez klucza?


Podstawą wszelkich działań powinien być spokój. Pośpiech może być złym doradcą, a w nerwach łatwo o wyrządzenie większych szkód. W pierwszej kolejności, należy sprawdzić, czy któreś okno jest chociaż minimalne otwarte – jeśli tak, to należy spróbować powiększyć otwór, wystarczy kilka centymetrów, które umożliwią wsunięcie druta. Następnie wygięty na końcu drut, należy ostrożnie włożyć do wnętrza auta i manewrując nim zahaczyć o uchwyt do otwierania drzwi, a następnie pociągnąć, aby drzwi zostały odblokowane. Niestety ta sztuka wymaga niesamowitej precyzji i cierpliwości, a i tak nie uda się w pojazdach, w których jest system podwójnego ryglowania drzwi, która uniemożliwia ich otwarcie od wewnątrz.

Pomoc fachowca


W sytuacji, gdy wszystkie ona są zamknięte najrozsądniejszą decyzją jest wezwanie ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan-24h.pl/, który szybko otworzy drzwi bez ryzyka uszkodzenia zamka. Co ważne fachowiec poradzi sobie z każdym zamkiem, niezależnie od modelu auta i zastosowanych zabezpieczeń. Wystarczy zadzwonić na pogotowie zamkowe, a szybko na miejscu pojawi się ślusarz Poznań może skorzystać z awaryjnego otwierania drzwi 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Czego nie robić?


Jest kilka rzeczy, których lepiej nie robić, gdyż naraża to właściciela na duże koszty, znacznie większe niż pomoc fachowca. Przede wszystkim nie powinno się wybijać szyby, gdyż jej wymiana jest bardzo droga. W dodatku nową szybę trzeba wstawić jak najszybciej, aby odpowiednio chronić samochód przed kradzieżą. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w aucie znajduje się dziecko lub zwierzę i występuje zagrożenie zdrowia lub życia np. ze względu na upał. Nie powinno się również próbować samemu otworzyć zamek, gdyż bez odpowiednich narzędzi łatwo można go uszkodzić. Warto również pamiętać, aby nie pozostawiać auta bez opieki z zatrzaśniętym kluczem, gdyż jest to doskonała okazja dla złodzieja, który nie będzie miał oporów przed wybiciem szyby. Auto można zostawić na chwilę, jeśli jest zaparkowane pod domem, a w mieszkaniu mamy klucze zapasowe.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx