Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Bezpieczne boiska poliuretanowe

Słuszny nurt mody na zdrowy styl życia zachęca nas do uprawiania sportu, korzystania z zewnętrznych siłowni, grania w piłkę etc. Im słoneczna aura dłużej się utrzymuje, tym chętniej korzystamy z przydomowych i osiedlowych atrakcji plenerowych. Place zabaw tętnią życiem, podobnie jak siłownie plenerowe, skate parki i boiska. Nie wszystkie jednak spełniają oczekiwane standardy. Zanim zdecydujemy się na użytkowanie jednego punktu sportowego, lepiej sprawdzić wcześniej kilka innych, żeby mieć większy wybór. Jeśli natomiast posiadamy możliwości powierzchniowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o stworzenie własnej strefy sportowej.

Praktycznie i kolorowo

Sporą popularnością cieszą się obecnie boiska poliuretanowe. Nowoczesna technologia łączy się tu z estetyką i wysoką wytrzymałością produktu. Dobrej jakości nawierzchnie poliuretanowe są mrozoodporne, antypoślizgowe, odporne na promieniowanie UV, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Ponadto ułatwiają swobodne koziołkowanie piłki, najlepszym przykładem są boiska do streetballu. Zmniejszają też obciążenia stawów i poprawiają komfort użytkowania strefy sportowej. Kolejną zaletą nawierzchni gumowej jest możliwośćtworzenia barwnych grafik na jej podłożu. Projekt może być wykonany w wersji jednobarwnej lub melanży kolorystycznych. Według wytycznych klienta na płyty nanosi się  wybrane grafiki, dzięki temu nawierzchnia nabiera koloru, albo zostaje spersonalizowana, gdy umieścimy w projekcie logo firmy, herb klubu, czy szkoły.  

Czysty sport

Nawierzchnie poliuretanowe z powodzeniem sprawdzą się w każdej strefie sportowej, czy wypoczynkowej np. na placach zabaw, alejkach, siłowniach zewnętrznych, czy bieżniach. Popularności gumowym nawierzchnią dodaje bez wątpienia, fakt, że są wyjątkowo łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Każde boisko poliuretanowe posiadać powinno bowiem, specjalny system drenażu, który przyspiesza wysychanie i ułatwia przepuszczanie wody.

Szerokie zastosowanie

Gumowe nawierzchnie to jednak, nie tylko bezpieczne posadzki na siłowni, czy boiska poliuretanowe. Wśród szerokiej oferty produktów poliuretanowych znajdziemy płyty na place zabaw, ale też prasowane bloki balistyczne i gumowe podkładki izolacyjne pod legary. Nawierzchnie poliuretanowe stosuje się niemal wszędzie m.in. w boksach dla koni, ścieżkach edukacyjnych, na placach zabaw, ale również w strefach około basenowych, przy piaskownicach, na tarasach, balkonach i innych obszarach wypoczynkowo-rekreacyjnych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx