Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Marmur czy jest aż tak bardzo luksusowy? Marmur we wnętrzach

Wystrój wnętrz to niebagatelne wyzwanie dla osób ceniących wygląd. Na rynku istnieje ogromna paleta różnorodnych możliwości i trudno podjąć ostateczną decyzję, jakich materiałów użyjemy do naszych wymarzonych wnętrz. Czy istnieje materiał ponadczasowy, który odbiega poziomem jakości od swoich konkurentów i idealnie wpasuje się w każde wnętrze? Marmur – synonim luksusu, minimalizmu i elegancji.

Zastosowanie 

Marmur jest skałą metamorficzną. Powstał w wyniku przekształcenia się skał węglanowych wystawionych pod odpowiednim ciśnieniem na wysoką temperaturę. Skała składa się głównie z kalcytu bądź dolomitu. Marmur ma wszechstronne zastosowanie. W ostatnim czasie szaloną popularnością cieszy się biały marmur do salonu, kuchni i łazienki. Jest uniwersalnym materiałem, który przypadnie do gustu osobom lubiącym wystrój elegancki, minimalistyczny lub nowoczesny. Skałę najczęściej wykorzystuje się do wykonania podłóg, produkcji blatów, parapetów, do zabudowy kominków czy półek, a także do wszelkiego typu dekoracji.

Rodzaje marmuru

Marmur dzieli się ze względu na wygląd, skład i miejsce powstania. Marmury wydobywane w Polsce, w Sudetach, dzieli się ze względu na kolory. Najpopularniejsze to: białe, błękitne i w różnych odcieniach szarości. Na rynku istnieją gotowe wyroby marmurowe, które wystarczy jedynie odpowiednio zainstalować we własnym wnętrzu. Płytki marmurowe i kamień gotowe do wysyłki stały się popularnym i często wybieranym produktem przez wielu konsumentów. Dostępne są w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Każdy dopasuje produkt indywidualnie do swoich upodobań i preferencji. 

Właściwości 

Marmur to materiał charakteryzujący się wysoką trwałością, w skali Mohsa na poziomie 6-7 (wartość całej skali to 10). Skała ma specyficzny, unikatowy wygląd dzięki tzw. żyłką, które przebiegają przez strukturę kamienia. Każdy marmur jest wyjątkowy i oryginalny. Nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. To czyni go niezwykle luksusowym surowcem, który wykorzystujemy do wykończenia lub dekoracji naszych wnętrz. Skały bardzo często ulegają procesowi polerowania. Dzięki temu uzyskuje się efekt trwałego połysku. To tylko podnosi ich walory wizualne. Dobrze znosi różnice temperatur, czyli mróz lub skrajne upały, a także znakomicie przewodzi ciepło. 

Marmur bez wątpienia jest surowcem luksusowym wybieranym do wnętrz, do których przykłada się szczególną uwagę i zaangażowanie.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx