Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Jaki stolik kawowy wybrać do salonu industrialnego, skandynawskiego, glamour?

Stoliki kawowe są podstawą wyposażenia każdego salonu, bez względu na jego styl aranżacyjny, wielkość, klimat. We wnętrzu pełnią rolę praktyczną, a także dekoracyjną. Aby jednak faktycznie ozdabiały pokój dzienny, muszą pasować do pozostałych elementów wystroju. Jak więc dobrać stolik kawowy do salonu industrialnego, a jak do tego w designie skandynawskim? Gdzie szukać stoliczka pomocniczka do pokoju dziennego glamour? Oto przegląd najmodniejszych i najpiękniejszych modeli stolików kawowych pasujących do trzech najpopularniejszych stylów aranżacyjnych salonu.

Stolik kawowy do salonu industrialnego

Styl industrialny to w ostatnich latach jeden z największych hitów aranżacyjnych. W designie tym dominują meble z metalu, szkła, stali, litego drewna oraz betonu. Na tle innych wyróżniają się one geometrycznymi, prostymi formami i ostrymi kątami. Te cechy bez problemu można odnaleźć w stolikach kawowych utrzymanych w stylu industrialnym. Poznać można je po niezwykle designerskiej formie, łączeniu materiałów (np. metalu lub drewna), surowej konstrukcji. Modele takie występują w kształcie okrągłym, kwadratowym, prostokątnym. Modnymi stolikami kawowymi do salonu industrialnego są też niskie ławostoły. Przykładem takiej jest dostępny w Miloo Home model Contemporary w całości wykonany z metalu w miedzianym kolorze. Surowy design tego stolika doskonale oddaje klimat pofabrycznych wnętrz.

Stolik kawowy do salonu skandynawskiego

Moda na wnętrza skandynawskie nie przemija od lat. Styl inspirowany daleką północą świetnie sprawdzi się w każdym domowym pomieszczeniu. Wprowadzi do nich lekkość, światło, przytulność i ciepło. Opiera się on na naturalnych materiałach i proekologicznych rozwiązaniach. Do salonów w stylu skandynawskim idealnie pasują więc stoliki kawowe z naturalnego drewna, takie jak dostępny w Miloo Home model Slice. Jego blat jest wykonany z drewna klonowego i wsparty na metalowych nóżkach. W salonie skandii sprawdzą się też stoliczki pomocnicze wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, najlepiej pozyskanych w wyniku recyklingu, a także z płyty MDF. Doskonale będą one współgrać z miękkimi, tapicerowanymi kanapami, które są podstawą aranżacji pokoi dziennych w designie skandii.

Stolik kawowy do salonu glamour

Styl glamour to ten idealny dla wielbicieli szyku, blichtru i elegancji. Oddaje on charakter wnętrz pałacowych. W salonach w stylu glamour nie może więc zabraknąć złotych akcentów. Po te bardzo często sięgają producenci stolików kawowych utrzymanych w designie glamour. Odnaleźć można je w takich modelach jak Cruz czy Malubu. Pierwszy utrzymany jest w ciemnej kolorystyce, drugi to kwintesencja klasycznej elegancji – zestawia ze sobą metal pomalowany na złoto z transparentnym szkłem. Modele takie doskonale komponują się z welurowymi sofami i głębokimi fotelami z wysokimi podłokietnikami. Eleganckie stoliki kawowe ze złotymi elementami sprawdzą się nie tylko w pałacowych wnętrzach, ale też tych inspirowanych stylem francuskim, włoskim czy klasycznym.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx