Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 lutego 2023

Kiedy stosować probiotyki u dzieci?

Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób stosować probiotyki dla dzieci? Podawanie najmłodszym tego typu środków może mieć bardzo korzystny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego Twojej pociechy.

Probiotyki dla dzieci

W życiu płodowym dziecka flora bakteryjna w jelitach prawie nie występuje, sytuacja ta ulega jednak diametralnej zmianie zaraz po narodzinach maluszka. Już w kilka godzin po przyjściu na świat w jelitach noworodka pojawiają się pierwsze bakterie – zarówno te dobrej, jak i złe. To informacja bardzo istotna w kontekście faktycznej roli, jaką odgrywają probiotyki.

Otóż głównym zadaniem probiotyków jest kolonizowanie jelit oraz wsparcie naturalnej flory bakteryjnej. Oczywiście należy pamiętać, że poszczególne szczepy bakterii probiotycznych mogą mieć nieco inne działanie, warto więc wybierać preparaty, które mają konkretny szczep. Znakomitym przykładem probiotycznego suplementu dla najmłodszych jest Multilac Baby, który w swoim składzie zawiera jeden z najlepiej przebadanych szczepów, szczep LGG.

W przypadku dzieci szczególnie istotny jest sposób podania probiotyku. Starsze dzieci mogą przyjmować tabletki, jednak młodszym często sprawia to jeszcze dużą trudność. Właśnie dlatego Multilac dla dzieci jest w formie kropelek, które z łatwością możesz zaaplikować swojemu maluszkowi. Wystarczy zaledwie 6 kropel na dobę Multilac Baby, aby właściwie oddziaływać na florę mikrobakteryjną jelit Twojego dziecka. Pamiętaj również, aby probiotyków dla dzieci nie podawać wraz z gorącymi napojami, które mogą zniwelować działanie środka poprzez zniszczenie żywych kultur bakterii w nim zawartych.

Kiedy podawać probiotyki dzieciom?

Multilac Baby krople to synbiotyk – czyli połączenie probiotyku z prebiotykiem, składnikiem odżywczym potrzebnym do rozwoju „dobrych” bakterii. Zatem kiedy stosować Multilac krople dla dzieci?

Suplement diety może być stosowany podczas  antybiotykoterapii. W czasie przyjmowania tego typu środków nierzadko występuje szereg nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np. biegunka. Multilac Baby może okazać się pomocny także w sytuacji, gdy tego typu problemy pojawią się podczas różnego typu infekcji.

To oczywiście nie wszystko – Multilac Baby krople wspiera pracę układu pokarmowego przy osłabieniu mikroflory jelitowej także podczas zatrucia pokarmowego. Oprócz tego synbiotyk warto podawać dziecku, jeśli wystąpią nieprzyjemności jelitowe w trakcie podróży. Probiotyki warto stosować równeiż w okresie jesienno-zimowym.

Multilac krople jest bardzo wygodny w stosowaniu (można podawać go nawet alergikom- nie zawiera konserwantów, laktozy ani kazeiny), a do tego nie trzeba go przechowywać w lodówce. Jeżeli szukasz sprawdzonego suplementu diety dla dzieci, który wspiera mikroflorę jelitową u najmłodszych, postaw na Multilac Baby.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx