Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Elektryczne maty grzewcze – rozprawiamy się z mitami, przedstawiamy fakty

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest popularne już od kilkunastu lat, nadal jednak budzi wiele obaw. Czy jest drogie? Czy może być szkodliwe dla zdrowia? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad wyborem formy ogrzewania nowego domu czy mieszkania. Producent mat grzewczych – Heat Decor wyjaśni te wątpliwości i pokaże, jak naprawdę działa ogrzewanie elektryczne.

Mit 1: ogrzewanie elektryczne jest drogie

Są osoby, które nie chcą zdecydować się na elektryczne maty grzewcze z powodu wysokich kosztów montażu. Inni obawiają się wysokich opłat za energię elektryczną. Czy słusznie?

Ogromne koszty związane z ogrzewaniem elektrycznym to mit. W rzeczywistości taki system nie musi pochłaniać dużych ilości prądu – wystarczy, że wykorzysta się do jego wykonania nowoczesne, energooszczędne produkty. 

Jeśli masz w swoim domu instalację fotowoltaiczną, możesz podłączyć do niej system ogrzewania elektrycznego. Producent mat grzewczych Heat Decor zapewnia również, że dobrze zaprojektowane i wykonane elektryczne ogrzewanie podłogowe działa niezawodnie przez wiele lat, co również pozwala ograniczyć koszty konserwacji i napraw.

Mit 2: ogrzewanie elektryczne może szkodzić zdrowiu

Nie do końca wiadomo, skąd wziął się ten mit – prawdopodobnie chodzi o informacje na temat szkodliwego wpływu pola elektromagnetycznego na ludzki organizm. Niektóre osoby obawiają się także, że maty grzewcze mogą nadmiernie ogrzewać pomieszczenie, wysuszać powietrze i powodować dyskomfort.

Czy te obawy są uzasadnione? Zacznijmy od pola elektromagnetycznego. Maty grzewcze rzeczywiście je emitują, tak jak każde urządzenie elektryczne, jednak nie jest ono silniejsze niż w przypadku innych domowych sprzętów.

A co z wysoką temperaturą pomieszczenia? Producent mat grzewczych Heat Decor rozwiewa wątpliwości – ogrzewanie elektryczne można swobodnie regulować, aby w pomieszczeniu nie było za gorąco.

Mit 3: montaż ogrzewania podłogowego jest skomplikowany

Wiele osób uważa, że ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie dobre, ale nie dla nich – sądzą, że montaż mat grzewczych wymaga poważnego remontu, że można je zainstalować jedynie w dużym domu.

W rzeczywistości elektryczne maty grzewcze to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się na różnych rodzajach podłóg, a nawet ścian. Maty grzewcze są przyklejane pod płytkami, a montaż nie wymaga szczególnych umiejętności. Ogrzewanie elektryczne instaluje się nie tylko na dużych powierzchniach. Producent mat grzewczych Heat Decor oferuje produkty o różnych wymiarach, także takich, które sprawdzą się w niewielkim pokoju czy łazience.Wiesz już, że mata grzewcza to rozwiązanie dla Ciebie? Sprawdź ofertę Heat Decor – producenta mat grzewczych!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx