Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Zalety mobilnych terminali płatniczych

Fot.: materiał partnera

Od pewnego czasu można zaobserwować, że gotówka odchodzi do lamusa. Ludzie chętniej dokonują transakcji bezgotówkowych, które niosą za sobą wiele korzyści. W związku z tym posiadanie terminala to niemal obowiązek każdego przedsiębiorcy. Przedstawiamy zalety mobilnych terminali płatniczych.

Mobilny terminal płatniczy

Na rynku dostępne są dwa modele terminali: stacjonarne i mobilne. Te pierwsze wymagają podłączenia do źródła zasilania i wybierane są przez właścicieli firm, którzy prowadzą działalność tylko w jednym miejscu. Z kolei terminale mobilne to innowacyjne urządzenia, które umożliwiają płatności bezgotówkowe w każdym miejscu i o każdej porze. Można je podłączyć do smartfonu lub tabletu za pomocą standardowego gniazdka słuchawek, a także technologii Bluetooth. Przenośny terminal płatniczy obsługuje transakcje bezdotykowe poprzez przyłożenie urządzenia płatniczego do odpowiedniego miejsca lub przez wpisanie kodu pin. Płatności można dokonać nie tylko kartą, ale również telefonem oraz inteligentnym zegarkiem.

Zalety mobilnych terminali płatniczych

Mobilne terminale płatnicze przede wszystkim umożliwiają sprzedaż w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Stworzono je z myślą o tych przedsiębiorcach, gdzie pracownicy muszą codziennie docierać do klientów, przemieszczać się z punktu A do punktu B. Korzystają z nich m.in. kurierzy, pracownicy w restaurując i hotelach, taksówkarze, lekarze, agenci ubezpieczeniowi, mobilne kosmetyczki i fryzjerzy oraz hipermarkety z możliwością dowozu zakupów do domu klienta.

  • pojemna bateria – terminale wyposażone są w baterię o dużej pojemności, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że szybko się rozładuje,
  • kompaktowe rozmiary – czytniki kart płatniczych są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się wszędzie. Można je schować do torby, plecaka, a także kieszeni kurtki czy fartucha,
  • bezpieczeństwo – jednym z największych atutów terminali jest bezpieczeństwo. Pracownik nie musi nosić ze sobą gotówki, co wiąże się z ograniczeniem ryzyka zgubienia pieniędzy czy kradzieży. Ponadto nie ponosi ryzyka przyjęcia sfałszowanych banknotów. W sytuacji, gdy klient nie dysponuje odpowiednią kwotą na koncie, to transakcja jest anulowana.
  • Szyfrowanie – każda płatność przy użyciu terminala jest szyfrowana. W praktyce oznacza to, że dane klientów są bezpieczne, a ryzyko wycieku poufnych danych jest ograniczone do minimum.

Ponadto, wielu klientów płaci tylko i wyłącznie zbliżeniowo. Brak posiadania terminala może spowodować, że konsument zrezygnuje z zakupu towarów i usług, jeśli firma nie dysponuje czytnikiem.

Przenośny terminal płatniczy – jak obsługiwać?

Używanie przenośnego terminala płatniczego nie jest trudne i wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku urządzenia stacjonarnego. Jedyną różnicą jest to, że mobilny sprzęt nie wymaga podłączenia do prądu i można go zabrać ze sobą wszędzie. Aby przeprowadzić płatność karta za pomocą terminala, należy wprowadzić kwotę sprzedaży za pomocą klawiatury na terminalu albo korzystając z aplikacji. Następnie klient wkłada kartę do terminala lub przykłada ją do niego, o ile ma kartę z chipem do płatności zbliżeniowych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx