Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Odkup odszkodowań może pomóc w rozwiązaniu problemu zbyt niskiej rekompensaty

Każdego roku w Polsce rejestruje się około 30 tysięcy wypadków samochodowych. Uczestnikom tych wypadków przysługuje prawo do odszkodowania, które najczęściej jest wypłacane z OC sprawcy. Statystyki jednak jednoznacznie wskazują na to, że w około połowie przypadków uzyskane środki nie są w stanie pokryć wszystkich kosztów leczenia czy innych, które mają na celu zlikwidowanie strat. Odkup odszkodowania OC zyskuje z roku na rok na popularności. Z czego to wynika?

1. Na czym polega odkup odszkodowań?

2. Kiedy odkup odszkodowania to słuszny krok?

3. Zaniżone odszkodowanie? Mamy na to sposób!

Na czym polega odkup odszkodowań?

Odkup odszkodowań umożliwia pozyskanie dodatkowych środków bez żadnych obaw niepowodzenia czy utraty pieniędzy. Jak to działa? Wystarczy przekazać sprawdzonej placówce prawo uzyskanego już, zaniżonego odszkodowania. Omówmy jednak po kolei, krok po kroku jak wygląda procedura takiego postępowania. W pierwszej kolejności towarzystwo ubezpieczeniowe w ciągu miesiąca wypłaca należną kwotę odszkodowania. Praktyka dowodzi jednak, że przyznana kwota może być o wiele niższa od oczekiwań. Podobnie jak to, że nie wszyscy chcą odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Obawa przed czasochłonnością tego procesu oraz koniecznością sprostania skomplikowanej procedurze niejako zniechęca od walki o swoją należność. W tej sytuacji można zdecydować się na odkup szkody, w ramach której może dojść do pomyślnego scenariusza, jakim jest dopłata do odszkodowania od takich jednostek jak np. towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kiedy odkup odszkodowania to słuszny krok?

Jeżeli tylko czujesz, że Twoje odszkodowanie zostało zaniżone – wówczas warto przekazać swoją sprawę w ręce profesjonalistów. Na podstawie bezpłatnej analizy będą w stanie ocenić dalsze perspektywy i plan działania. Warto na początek przedstawić jakie straty poniósł poszkodowany kierowca. Może być np. kosztorys naprawy lub koszty związane z leczeniem i rehabilitacją.

Uzyskanie zbyt niskiego odszkodowania może przynieść wiele goryczy. Regularne opłacanie składek, prawidłowa jazda i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego spotkało się bowiem z poczuciem krzywdy i niewystarczającego odszkodowania? Jeżeli ten scenariusz brzmi dla Ciebie znajomo – jesteś w dobrym miejscu! Nasi eksperci czekają na to, aby pomóc Ci w uzyskaniu sprawiedliwego potraktowania. Towarzystwa Ubezpieczeniowe z natury nie udzielają satysfakcjonującej rekompensaty, dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić wszystko, aby zwiększyć otrzymaną gotówkę.

Zaniżone odszkodowanie? Mamy na to sposób!

Należne pieniądze mogą być na wyciągnięcie Twojej ręki. Warto zatem wykazać się proaktywną postawą i sprawić, aby zaniżone świadczenie stało się przeszłością! Decydując się na współpracę z zawodowcami możesz liczyć na uzyskanie dopłaty do odszkodowań. Jak dowodzą przeprowadzone badania – aż 90% większości wypłacanych odszkodowań może być znacznie zaniżona. Uzyskanie dodatkowych środków, czyli gotówki do zaniżonego odszkodowania może być prostsze niż myślisz! Specjaliści z CEWIK mają bogate doświadczenie w zakresie odkupu odszkodowań OC. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące perspektyw na wygraną, czasu, jaki to może zająć – wybierz dogodną formę kontaktu i zadaj naszym ekspertom nurtujące Cię pytania. Możesz mieć pewność, że już na początku prowadzonych rozmów spotkasz się z szybkością w komunikacji oraz z przedstawieniem jasnych i w pełni transparentnych warunków współpracy. W końcu od sukcesu tego przedsięwzięcia zależy satysfakcja obu stron zaangażowanych w projekt.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx