Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Usługi hostingowe – czym się kierować przy wyborze firmy?

Fot.: www.freepik.com

Wszystkie strony internetowe, aby spełniać swoją rolę muszą działać nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę. Nie może być sytuacji w której brak prądu lub awaria w firmie doprowadzają  do sytuacji w której jej witryna przestaje funkcjonować. Z pomocą przychodzą usługi hostingowe . Na co zwrócić uwagę przy zakupie hostingu, aby była to dobra inwestycja? Podpowiadamy.

Czas bezawaryjnego działania serwera

Serwer na którym wynajmujemy usługę hostingową musi wykazywać się wysokim parametrem tak zwanego „uptime”. Jest to po prostu gwarantowany czas działania. W idealnym świecie ten parametr wynosiłby sto procent, ale sytuacje awaryjne się zdarzają – czasem jest to błąd ludzki, a czasem problem leży po stronie sprzętu, który się zwyczajnie zużywa, więc potrzebne są chwilowe przerwy na wykonanie niezbędnych konserwacji. Współcześnie dostawcy hostingu oferują ten wskaźnik na bardzo wysokim poziomie, sięgającym 98 do 99 procent. Jeśli potrzebujemy stabilnego serwera to musimy zwrócić uwagę na ten parametr.

Limit powierzchni dyskowej

Aby uruchomić niewielką stronę internetową nie potrzeba dużej przestrzeni na pliki, które przechowywane są na dysku. W przypadku jednej lub kilku stron wystarczy w zupełności do 1 GB. Warto mieć świadomość, że potrzeba większej pojemności może pojawić się dopiero z czasem, dlatego przy wyborze odpowiedniej oferty lepiej zwrócić uwagę na to czy istnieje łatwa możliwość dokupienia dodatkowych gigabajtów lub szybka migracja na wyższą opcję.

Limity transferu

W niektórych przypadkach można spotkać się z miesięcznym limitem transferu. Jest to po prostu wysyłana i pobierana ilość danych zarówno w trakcie przeglądania strony, jak i podczas pobierania i wysyłania plików na serwer. Firmy hostingowe zabezpieczają się nakładając limit, aby nie doszło do nadmiernego użycia ich łącza, ponieważ zwykle mała prędkość dzielona jest na kilku lub nawet kilkunastu użytkowników. Obecnie jednak można coraz częściej spotkać się z atrakcyjnymi ofertami hostingów, które takich ograniczeń nie posiadają. Mowa tutaj zwłaszcza o ofercie znanej firmy S-NET, gdzie więcej szczegółów odnośnie tej oferty można znaleźć pod adresem https://www.s-net.pl/hosting-i-serwery.

Pomoc techniczna

Nie ma wątpliwości, że jedną z najważniejszych kwestii przy zakupie usługi hostingowej jest jakość obsługi. Dotyczy to zwłaszcza pomocy oraz szybkiej konsultacji w trakcie ewentualnych problemów. Przed wyborem idealnego miejsca do hostingu strony internetowej warto zwrócić uwagę na opinie byłych i obecnych klientów oraz dowiedzieć się w jakich godzinach dostępne jest wsparcie techniczne oraz jakimi sposobami można skontaktować się z usługodawcą.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx