Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Fot.: www.freepik.com

Zdecydowałeś się sprzedać. Kuszące jest pośpiech, aby szybko rozładować obecny samochód, trzymaj się mocno. Kilka godzin spędzonych na przygotowaniu go do sprzedaży, obiecujemy, zwiększy jego wartość o setki złotych.

Jeśli zdecydowałeś się sprzedać go prywatnie, to poświęcanie czasu – a nawet odrobiny gotówki – jest oczywiste. Założymy się, że nie kupiłbyś zabrudzonego samochodu, zagraconego rzeczami poprzedniego właściciela – dlaczego więc miałbyś oczekiwać, że ktoś inny to zrobi?

I nawet jeśli twoim planem jest częściowa wymiana starego samochodu w uznanym skupie lub komisie, które znajdziesz na autocentrumgroup.pl, jest to pewność, że zaoferuje więcej, jeśli samochód będzie czysty i schludny. Jeśli jest na tyle uporządkowany, że można go sprzedać w takim stanie, w jakim jest, to jego czas i pieniądze są zaoszczędzone.

Sprawy formalne

Zacznij od papierkowej roboty. Sprawdź dowód rejestracyjny, kartę pojazdu. Zbierz wszystkie rachunki za naprawę, których dokonywałeś. Jeśli samochód miał jakieś przygody blacharskie, pokaż zdjęcia sprzed i po naprawie – to naprawdę może wznieść wartość Twojego auta ponad stan, który oczekujesz.

Dodaj rachunki za wymianę opon i baterii. Najlepiej, jeśli samochód przeszedł przegląd całkiem niedawno – będzie to świadczyło o tym, że prawdopodobnie auto jest sprawne w podstawowych kwestiach.

Wystaw czysty samochód

Mycie ręczne przy użyciu szamponu samochodowego daje lepsze rezultaty niż podróż po lokalnej myjni samochodowej. Szczegóły mają znaczenie: ciężko pracuj nad otworami drzwi, kołami i podwoziem, aby je wyczyścić. Jeśli samochód jest zabrudzony, umyj go dwukrotnie, spłucz i osusz ściereczką z irchy lub mikrofibry.

Oczywiście są wyjątki. Niektóre z myjni jak myjnia samochodowa w Radomiu, oferuje nowoczesne i przyjazne lakierowi środki wraz z dodatkami jak czyszczenie dywaników czy bardzo skuteczny odkurzacz.

Uporządkuj obszar pod maską

Ale gdy maska ​​jest podniesiona, sprawdź i uzupełnij olej silnikowy, płyn chłodzący i płyn do spryskiwaczy. Jeśli nie wiesz jak, poszukaj wskazówek w instrukcji obsługi pojazdu.

Następnie delikatnie wypoleruj farbę. Ale nie przesadzaj z czernieniem opon, czyszczeniem zderzaka i innymi balsamami i miksturami. Istnieje coś takiego jak „nadmiernie przygotowany” samochód używany. Jeśli twój wygląda „zbyt” błyszczący, może to wzbudzić podejrzenia, gdy chcesz zaimponować.

Odwracając się do środka, usuń wszystkie swoje rzeczy i dokładnie odkurz, w tym bagażnik. Jeśli siedzenia i dywan wyglądają na brudne, pożycz lub wynajmij maszynę do mycia dywanów. Jeśli wnętrze pachnie stęchlizną, to również je odświeży. Zostaw otwarte okna, aby ułatwić suszenie.

Wyszoruj popielniczkę (jeśli jest) i wytrzyj deskę rozdzielczą i podsufitkę. Wyczyść okna i lustra, a wskazówką jest użycie zwiniętej gazety, aby je wypolerować.

W bagażniku usuń bałagan, odkurz dywan, a następnie sprawdź, czy koło zapasowe i opona są napompowane. Sprawdź, czy podnośnik jest na swoim miejscu i czy jest klucz do kół (do odkręcania nakrętek, które go przytrzymują). Jeśli koła mają nakrętki zabezpieczające, upewnij się, że znajduje się nakrętka do ich zwolnienia.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx