Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Jak pozbyć się pluskiew z domu?

Fot.: www.freepik.com

Pluskwy żywią się ludźmi od ponad 3300 lat i nadal są jednym z największych szkodników nękających domy, hotele, szpitale, atrakcje, a nawet transport publiczny. Ze względu na ich zdolność do cichego wkradania się do rzeczy i podróżowania na duże odległości, pluskwy zyskały sławę jako doskonałe autostopowicze. Co gorsza, pluskwy z łatwością zarażają każdy rodzaj środowiska wewnętrznego, o ile jest łatwo dostępny posiłek z krwi. Gdy znajdą się w nowym środowisku, mogą zaatakować wiele miejsc poza łóżkiem, takich jak kanapy i krzesła, wnętrzaramek do zdjęć, a nawet za płytkami przełączników elektrycznych.

Jak więc wykryć pluskwy w swoim domu lub łóżku?

Jednym z najczęstszych miejsc, w których ludzie mogą po raz pierwszy spotkać pluskwy, jest pokój hotelowy. Podróżni powinni sprawdzić miejsce, w którym przebywają, pod kątem pluskiew, gdy tylko przybędą, i powiadomić personel, jeśli podejrzewają istnienie pluskwy.

Innym powszechnym, ale mniej znanym sposobem, w jaki ludzie przynoszą pluskwy do domu, jest kupowanie używanych mebli, które mogą już być zaatakowane. Pamiętaj, aby zawsze dokładnie sprawdzić używane kanapy, materace lub sprężyny skrzynkowe i inne miękkie przedmioty przed wniesieniem ich do środka.

Co zrobić, jeśli zauważysz pluskwy?

Jeśli dojdzie do inwazji, natychmiast wezwij specjalistę od zwalczania szkodników w celu uzyskania pomocy. Pluskwy mogą się szybko rozmnażać i rozmnażać, więc im wcześniej zwalczysz plagę, tym lepiej.

Pluskwy niestety są bardzo trudnym szkodnikiem do wykrycia. Dlatego też jedynie pomoc specjalistów takich jak Ogólnopolskie Centrum DDD może w tym przypadku rozwiązać ten problem.

Odpluskwianie, w zależności od wielkości inwazji niestety może wiązać się z całkowitą utylizacją niektórych mebli. Co prawda, nie zawsze tak jest, jednak są sytuacje, w których wyrzucenie łóżka czy mebli jest jedyną opcją na całkowite pozbycie się pluskiew.

Co z innymi owadami?

Firmy takie jak OC DDD to również świetny sposób na pozbycie się innych owadów. Dezynsekcja to jedna z najważniejszych działalności usługowych firmy. W skład tej metody wchodzi m.in. odkleszczanie, odkomarzanie, zwalczanie mrówek, karaluchów, pająków, os i wielu, wielu innych. Firma dysponuje także odpowiednim sprzętem w celu dezynfekcji, ozonowania pomieszczeń i pojazdów, sprzątania lokali po zmarłym, a także deratyzacji czyli usuwania gryzoni.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx