Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Własna strona internetowa – ważny krok w biznesie

Projektowanie stron internetowych jest niezwykle istotne bez względu na to, czy lokalizacja Twojej firmy to Gdańsk, a może Wejherowo. Strona internetowa to najlepsza wizytówka przedsiębiorstwa i element marketingu. Przed rozpoczęciem prac nad witryną, należy wyznaczyć rolę, jaką odgrywa w działalności firmy. Chodzi o cel, który ma spełniać i zadania, jakie zostają przed nią postawione. Można stworzyć kilka rodzajów stron internetowych, które różnią się między sobą wyglądem i charakterem.

Nieskomplikowane strony internetowy – landing page oraz one-page

Tworzenie stron internetowych w nieskomplikowanej formie (z reguły jednostronicowych) wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim może się na nich znaleźć całkiem sporo rzetelnych informacji, które odgrywają kluczową rolę dla potencjalnych klientów i użytkowników strony. Przez określenie landing page rozumie się witrynę wykorzystywaną do uzyskiwania kontaktów albo koncentrację uwagi na wybranej akcji. Jest tam stosunkowo mało treści, ale każdy, kto na nią trafi, doskonale zdaje sobie sprawę z jej przeznaczenia.

Z kolei inne witryny składające się z jednej strony to tak zwane one-pagery, które z wyglądu przypominają nieco klasyczne strony internetowe. Cała treść znajduje się w jednym miejscu i rozwija się w dół. Na samej górze widnieją najważniejsze informacje, ale przy pomocy menu można udać się do konkretnych sekcji.

Projektowanie stron internetowych – od czego zacząć pracę?

Tworzenie strony internetowej wymaga wielu decyzji i precyzyjnej wizji, co ułatwi użytkownikom korzystanie z niej i sprawi, że stanie się ona o wiele bardziej zrozumiała i przejrzysta. W przypadku prowadzonej działalności bardzo ważne jest poinformowanie potencjalnych klientów, co znajduje się w ofercie i na co mogą liczyć. Warto także jasno określić obszar działania – na przykład Gdynia, Wejherowo, Sopot, cała Polska, a nawet Europa.

Strona internetowa ma przedstawić ofertę firmy, zareklamować ją i jednocześnie zapewnić o pożądanych cechach, które wpłyną na zwiększenie zaufania użytkowników. Właściwie przygotowana witryna wywoła zainteresowanie, wzbudzi chęć posiadania danego przedmiotu albo skorzystania z wybranych usług i zwiększy liczbę klientów.  Strona internetowa to istotny element marketingu, dlatego jej stworzenie warto powierzyć specjalistom.

Do kogo ma trafić strona internetowa?

Strony internetowe powstają przede wszystkim dla odbiorców, dlatego należy określić ich przedział wiekowy oraz grupę docelową, która daje możliwość wygenerowania największych zysków. Odbiorcy powinni być ściśle związani z charakterem prowadzonej działalności oraz oferowanym asortymentem. Dlatego wszystkie działania w przygotowaniu strony powinny odbywać się z myślą o osobach, które na nią trafią. Trzeba wybierać właściwe kolory (stonowane w przypadku starszej grupy użytkowników oraz intensywne i jaskrawe, kiedy chodzi o młodych), wzory, rozmiar czcionki, zdjęcia i inne elementy, które przemówią do ich wyobraźni i skłonią do skorzystania z usług firmy. Należy cały czas wyprzedzać potrzeby klientów i odpowiedzieć sobie na pytania: jakie będą mieli preferencje, co jest niezbędne, a także jakie informacje ułatwią osiągnięcie zamierzonych celów. Jest w tym wiele planowania, strategicznego myślenia oraz pomysłowości.

Jeśli potrzebujesz idealnie dopasowanej do twoich potrzeb strony internetowej, zleć wykonanie jej profesjonalistom z Midas Media Projektowanie Stron – Sopot, Gdynia, Wejherowo oraz cała Polska.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx