Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Najlepsze obuwie robocze do pracy na magazynie

W każdej działalności, która wiąże się z bezpieczeństwem Twoich pracowników, a także powierzonego Ci mienia, potrzebne są skuteczne rozwiązania. Badania dowodzą, że najczęstszą przyczyną wypadków i idących w ślad za nimi konsekwencjami jest tzw. czynnik ludzki.

Jeśli prowadzisz magazyn, w którym pracują ludzie wśród maszyn i regałów dobrze wiesz, że każde nieprzewidziane zdarzenie może spowodować przestoje, utratę mienia, czy kosztowne dochodzenia organów państwowych, a w najlepszym razie olbrzymi bałagan, który przecież ktoś będzie musiał posprzątać, oczywiście za Twoje pieniądze. Nie chcesz za to płacić utratą czasu, pieniędzy i klientów. Jak zatem zminimalizować ryzyko wystąpienia wszelkich tego typu rzeczy? Odpowiedzią może być dobre i gruntowne szkolenie BHP, które przeprowadzisz w firmie, ale dopiero połączenie go z wyposażeniem w skuteczne środki ochrony osobistej każdego pracownika, da Ci prawdziwą tarczę w tym zakresie.

Pamiętaj, że nawet najbardziej rygorystyczne przepisy BHP wdrażane przez inspektorów nie będą wszystkim, co sam możesz zrobić dla ludzi, którzy dla Ciebie i z Tobą pracują.

Profesjonalne buty robocze to podstawa

Wyobraźmy sobie sytuację, w której niewyposażony we właściwe obuwie robocze pracownik poślizgnąwszy się wpada pod wózek widłowy transportujący paletę z bardzo drogim towarem. Operator reagując nerwowo, gwałtownie skręca wózkiem i wjeżdża w regał, który traci stabilność. Towar wart grube tysiące złotych rozlewa się po podłodze. Pomimo, że nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu (i całe szczęście), magazyn musi zostać częściowo zamknięty, powstały bałagan posprzątany, a klientom trzeba zapłacić za straty w materiale. Czy taki scenariusz jest Ci potrzebny a co więcej, pożądany? Odpowiedź jest, zdaje się, oczywista.

Rozwiązaniem, które w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę to profesjonalne buty robocze, które ze względu na swoją charakterystykę nie pozwolą Twojemu pracownikowi się poślizgnąć, uchronią jego stopę przed kontuzją, gdyby skręcił nogę, albo coś mu na nią spadło.

Aby szybko, dobrze i przede wszystkim skutecznie zadbać o podwładnych, trzeba skorzystać z porad fachowców i znaleźć dobry sklep BHP. Taki sklep powinien posiadać szeroką gamę profesjonalnych butów roboczych, spełniających wszelkie normy bezpieczeństwa, takich jak: buty do pracy męskie, buty do pracy damskie oraz markowe buty robocze

Buty do pracy męskie występują, podobnie jak buty robocze damskie w wielu różnych wariantach, które dobierzesz zgodnie z charakterystyką stanowiska pracy, w którym Twój pracownik będzie wykonywał swoje obowiązki.

Buty robocze – warianty

Najlepsze obuwie robocze do pracy na magazynie powinno występować w następujących podstawowych wariantach:

– obuwie bezpieczne lub ochronne, czyli takie, które będzie posiadać podnoski stalowe lub  kompozytowe, chroniące w większym lub mniejszym stopniu palce i grzbiet stopy, z podeszwą w różnym stopniu odporną na poślizgnięcia, a także na wpływ żrących substancji, ropy czy innych niebezpiecznych cieczy, a które zostało w odpowiednich warunkach przetestowane na wytrzymałość

– obuwie, które ze względu na swoją konstrukcję będzie odpowiednie do jego przeznaczenia np. sandały, buty robocze z cholewkami chroniącymi staw skokowy lub bez etc.

Rodzajów powyższego obuwia roboczego jest wiele, jednak nie każde z nich będzie komfortowe dla noszącego. Wyobrażasz sobie nogę pracownika wyjętą po kilkugodzinnym noszeniu niewygodnych butów, wprawdzie zabezpieczoną przed kontuzjami mechanicznymi, ale czy przed otarciami naskórka, opuchnięciami, odparzeniami?

Z tego powodu producenci prześcigają się w tworzeniu lepszych, wygodniejszych i znacznie bardziej przyjaznych stopom linii obuwia roboczego. Prawdziwym hitem wśród tego rodzaju obuwia są markowe buty robocze, które, choć są nieco droższe, posiadają walory nie do przecenienia. Komfort noszenia obuwia w postaci naturalnych komponentów m.in.  wyściółki , czy cholewek spowoduje, że Twój pracownik będzie nie tylko bezpieczny, ale również zadowolony, bo jego nogi pozostaną wypoczęte. Co więcej, nie od dzisiaj wiadomo, że pracownik ze zdrowymi stopami, będzie wielokroć wydajniejszy od pracownika, który, kolokwialnie rzecz ujmując, ledwo chodzi.

Dlatego też, jeśli leży Ci na sercu bezpieczeństwo i wygoda Twojego pracownika, możesz w sposób profesjonalny i wygodny skorzystać z tego linku: https://natare.pl/157-buty-robocze gdzie znajdziesz pokategoryzowane asortymentowo buty do pracy męskie, buty do pracy damskie oraz markowe buty robocze. Wybór jest naprawdę bardzo duży i z pewnością fachowo i tanio zadbasz o swoich pracowników magazynowych.

Każda para obuwia na powyższej stronie spełnia wymagania w myśl przepisów mówiących, że obuwie robocze, ochronne i bezpieczne powinno być właściwie i trwale oznakowane, posiadać stosowną instrukcję o sposobie użytkowania, informację o jego własnościach ochronnych, konserwacji i przechowywania, a cechy obuwia powinny zawierać takie informacje, jak oczywiście jego rozmiar, znak firmowy pozwalający na identyfikację, czyli oznaczenie producenta, a także datę produkcji – kwartał i rok, kraj producenta, numer odpowiedniej normy, oznakowanie symbolem odpowiedniej kategorii ochronnej i co za tym idzie dodatkowymi symbolami w zależności od występowania parametrów ochronnych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx