Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Proste sposoby, które skutecznie odświeżą biurowe pomieszczenia

Wraz z coraz większym powrotem pracowników do biur powstała potrzeba odświeżenia przestrzeni i przygotowania jej do użytkowania. Wbrew pozorom nie trzeba na to poświęcać wielu środków – wystarczy jedynie kilka przemyślanych zabiegów, by zwiększyć komfort pracy naszej załogi. Oto sześć porad na to, jak wnieść świeżość do naszego biura!

Wraz z coraz większym powrotem pracowników do biur powstała potrzeba odświeżenia przestrzeni i przygotowania jej do użytkowania. Wbrew pozorom nie trzeba na to poświęcać wielu środków – wystarczy jedynie kilka przemyślanych zabiegów, by zwiększyć komfort pracy naszej załogi. Oto sześć porad na to, jak wnieść świeżość do naszego biura!

1. Nowy kolor? Jak najbardziej!

Rozważenie usługi malowania powinno następować zawsze, kiedy widzimy, że ściany w naszym biurze zaczynają bardziej przypominać szarą rozpacz, niż swój pierwotny kolor. Brudne mury skutecznie odstraszają klientów i psują nasz wizerunek. Zawsze możemy zdecydować się rekoloryzację – wtedy zapłacimy wyłącznie za farbę, bez podkładów itd. Taki stosunkowo tani zabieg jest w stanie zdziałać cuda i całkowicie odświeżyć biurowe pomieszczenie w zaledwie kilka godzin a dodatkowo jak wskazuje portal prawo.pl odpowiednie zadbanie o biura pozytywnie wpływa na zadowolenie z pracy.

2. Więcej światła

Aby wnieść do firmy więcej światła, możemy wymienić:

  • Lampy – stojące nadadzą pomieszczeniom więcej elegancji, wiszące nowoczesności.
  • Abażury i klosze – znajdziemy je w przeróżnych kolorach, modelach i cenach.
  • Żarówki – te najnowocześniejsze posiadają dużą moc, a jednocześnie są energooszczędne.
  • Osłony okienne – do wyboru mamy żaluzje, rolety, okiennice, zasłony, firanki itd. Przy ich zakupie kierujmy się poziomem naświetlenia w danym pomieszczeniu.

Jasne światło pozwala pracować wydajniej oraz wpływa pozytywnie na nastrój załogi. Wiosną i latem zadbajmy o to, by każdy mógł jak najdłużej wykonywać swoje obowiązki przy świetle dziennym bez niepotrzebnego nagrzewania biura.

3. Gruntowne sprzątanie

Pozbycie się wszystkich niepotrzebnych rzeczy oraz dokładne wyszorowanie każdego centymetra powierzchni jest numerem jeden, jeśli mowa o odświeżanie biurowych pomieszczeń. Możemy to zrobić sami lub skorzystać z pomocy np. zamawiając usługę sprzątania przez www.hojoclean.pl. Na pewno w niejednym miejscu znajdziemy jeszcze zapomniane rzeczy lub inne przedmioty, które aktualnie nie są nam do niczego potrzebne. Dobrym pomysłem będzie również kupienie nowych kontenerów i pudełek do organizacji. Posegregujmy przybory na biurkach, ułóżmy je w logiczny sposób w szafach i szufladach.

4. Przestawianie mebli

Czasem przesunięcie jednego biurka może nadać całemu pomieszczeniu zupełnie inny wymiar. Warto w tym względzie pozostawić inicjatywę swoim pracownikom. W końcu każdy z nas ma inne preferencje – jedni wolą pracować blisko okna z widokiem na panoramę miasta, inni natomiast wybierają cichy kąt z dala od innych ludzi. Niekiedy nawet przeniesienie mebla z jednego pokoju może skutecznie odświeżyć oba pomieszczenia biurowe.

5. Trochę natury

Kwiaty doniczkowe mogą się wydawać problematyczne – trzeba o nie dbać, podlewać, pamiętać podczas przydzielania urlopów. Jednak nic tak nie poprawia humoru, jak odrobina zieleni. Kwiaty można znaleźć w naprawdę okazjonalnych cenach, a przy odrobinie uwagi mogą nam służyć przez wiele lat. Opiekę nad nimi można powierzyć firmie sprzątającej. Dodatkowo niektóre gatunki są niezwykle odporne i mało wymagające, więc przetrwają nasze chwilowe zapominalstwo.

6. Jasne, nieoczywiste dekoracje

Aby odświeżyć biurowe pomieszczenia, potrzebujemy czegoś, co skutecznie większy estetyczność wnętrza bez nadawania mu infantylnego, domowego wydźwięku. Świetnie w tej roli sprawdzą się obrazy lub rzeźby. Nie musimy wydawać na nie tysięcy złotych – możemy bowiem odwiedzić pobliską szkołę plastyczną, by wspomóc jej uczniów i wzbogacić się o kilka oryginalnych dzieł.

Artykuł powstał przy współpracy z HOJO Clean. U nas znajdziesz fachowców od sprzątania, malowania, elektryki i nie tylko.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx