Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 czerwca 2023

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień?

Przy budowie domu czy remoncie mieszkania, często stajemy przed dylematem: jakie ogrzewanie wybrać? Coraz bardziej powszechne staje się nowoczesne ogrzewanie na podczerwień. Do tego wyboru skłaniają nie tylko finanse, ale także komfort i walory ekologiczne. Czym właściwie jest ogrzewanie na podczerwień i jakie ma zalety?

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to system grzewczy, w którym głównym źródłem zasilania jest prąd działający na zasadzie promieniowania. Dla porównania – przy tradycyjnych systemach grzewczych wykorzystuje się system konwekcji. Podstawowe urządzenia wykorzystywane w tym systemie to grzejniki płytowe na podczerwień oraz promienniki. Umożliwiają one szybkie oraz równomierne ogrzanie pomieszczenia. Są wyposażone w inteligentny system sterowania i mogą być używane do ogrzewania całego domu czy mieszkania.

Zalety ogrzewania na podczerwień

  • Ten system ogrzewania znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się wilgoci czy pleśni, która jest bardzo powszechna w wielu polskich domach. Ciepło wytwarzane przez grzejniki na podczerwień wspiera zachowanie optymalnej wilgotności powietrza, bez jej przesuszania.
  • Podczerwień jest bezpieczna dla zdrowia. Co więcej – ten system jest polecany dla alergików, ponieważ redukuje ilość cząsteczek kurzu gromadzących się na powierzchniach i w powietrzu.
  • Grzejniki i promienniki są wyjątkowe proste w obsłudze. Nowoczesne urządzenia, dostępne np. w sklepie internetowym pl są wyposażone w funkcje timera – oznacza to, że można dowolnie regulować dzień, datę, godzinę uruchomienia systemu oraz temperaturę generowaną przez grzejnik.
  • System ogrzewania na podczerwień należy do najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych, dlatego poleca się go wszystkim troszczącym się o środowisko. Podczas pracy urządzenia nie wytwarzają dwutlenku węgla oraz szkodliwych zanieczyszczeń.
  • Nowoczesne grzejniki na podczerwień pracują przy bardzo niskich kosztach energii eklektycznej. Jest to więc inwestycja opłacalna finansowo.
  • Ze względu na walory estetyczne, urządzenia mogą również pełnić funkcję dekoracyjną. Możemy zdecydować się na promiennik wyposażony w wyświetlacz, którego wygląd można modyfikować.
  • Ten typ ogrzewania sprawdza się w budynkach mieszkalnych, magazynach, halach czy biurach. Może być zarówno jedynym, jak i dodatkowym czy sezonowym źródłem ciepła.

Zdecydowanie warto zrobić krok w kierunku nowoczesności i zdecydować się na wydajne i ekologiczne ogrzewanie na podczerwień.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx