Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2023

Wycieczka za Warszawę – gdzie spędzić weekend?

Duże miasto oferuje wiele atrakcji, ale od czasu do czasu przyjemnie jest spędzić wolny weekend z dala od zgiełku i tłumów ludzi. W okolicach Warszawy też można znaleźć ustronne, zielone miejsce zapewniające ciszę oraz kontakt z naturą. Gdzie warto się wybrać na krótki wypoczynek?

Weekend w otoczeniu pięknej przyrody

Wyjeżdżając za miasto najczęściej szuka się spokojnej, przytulnej miejscówki, blisko lasu i wody. Takie warunki zapewnia Rancho pod Bocianem, duży ośrodek wypoczynkowy, do którego z Warszawy można dojechać w zaledwie pół godziny. Rancho otaczają piękne tereny zielone, jest dużo drzew oraz staw.

Niezależnie od pory roku jest tu co robić. Kiedy jest ciepło, można zorganizować piknik, zabierając ze sobą kosz smakołyków przygotowanych w miejscowej restauracji. Zimą na terenie ośrodka organizowane są kuligi oraz trasy biegowe dla narciarzy. Jest tutaj mnóstwo miejsca na spacery, a jeśli ktoś lubi bardziej aktywne formy spędzania wolnego czasu, może się udać na ściankę wspinaczkową, zagrać w golfa, pojeździć quadami albo wziąć udział w rozgrywkach paintballowych.

Menu też jest dostosowane do aktualnej pory roku – w kuchni korzysta się z sezonowych warzyw i owoców, jest nawet możliwość zakupienia przetworów przygotowywanych według tradycyjnych receptur.

Wyjazd w większym gronie

Decydując się na weekend w Rancho warto wcześniej zrobić rezerwację. Ośrodek dysponuje dużą liczbą miejsc noclegowych, ale to nie wszystko – osoby, które chcą zapewnić sobie pełną prywatność podczas weekendowej wycieczki, mogą na tę okazję wynająć oddzielny domek. Jest to idealne rozwiązanie dla rodziny albo większej grupy znajomych.

Domek jest położony nieco na uboczu, ale jego goście mają zapewniony dostęp do wszystkich atrakcji ośrodka. Domek ma własną kuchnię i łazienkę, są pokoje sypialne oraz salonik z kominkiem. W ładną pogodę można się przenieść na taras domku albo urządzić imprezę na trawie w ogrodzie.

Jest to także dobre miejsce na zorganizowanie większego wydarzenia, na przykład rocznicy ślubu, hucznych urodzin albo wesela. Goście mogą liczyć na specjalne menu oraz dodatkowe atrakcje, wystarczy wcześniej takie szczegóły ustalić z obsługą ośrodka.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx