Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 grudnia 2022

Alkohol na wesele – co wybrać?

Organizacja wesela to ważny moment w życiu każdej pary. Wymaga niemałego zaangażowania i wiele czasu. Jednym z dylematów przyszłych par młodych jest na przykład wybór trunków na imprezę. Jaki alkohol sprawdzi się najlepiej? Na które destylaty warto postawić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Klasyka gatunku, czyli czysta wódka

Większość osób nie wyobraża sobie wesela bez tego klasycznego trunku, czyli czystej wódki. Nawet jeżeli na co dzień nie spożywamy tego typu alkoholu, wesele jest okazją, przy której wódkę pije każdy. Sięgają po nią młodsi i starsi uczestnicy imprezy… na zdrowie pary młodej rzecz jasna. Oczywiście warto stawiać na wysokiej jakości destylaty. Poza tym, że wódka musi być zimna, nie powinna też powodować uczucia obrzydzenia i konieczności szybkiego zapicia jej sokiem lub innym napojem. Polecamy w szczególności wódki kraftowe. One bowiem oparte są na unikalnych bazach. Na przykład dostępna jest wódka ziemniaczana o subtelnej słodyczy i delikatnym, korzennym finiszu. Warto ją przetestować i poznać zupełnie inny wymiar alkoholu, jakim jest wódka. Na pewno taki trunek zrobi furorę na każdym weselu. Może być przy tym pity samodzielnie, jak i wykorzystany do drinków.

Coś innego, czyli okowita

Jeżeli szukasz na swoje wesele czegoś wyjątkowego, doskonałym rozwiązaniem może stać się również okowita. Trunek ten uchodzi za alkohol z wyższej półki. Wymaga dłuższego i bardziej złożonego procesu warzenia niż klasyczna wódka. Określany jest jako szlachetny destylat. Docenią go zarówno osoby na co dzień niespożywające tego typu trunków, jak i prawdziwi koneserzy mocnych alkoholi. Okowity mogą występować przy tym w różnych wariantach. W Browarze Tenczynek dostępne są na przykład okowity bazujące na zbożach. Popularne są zarówno trunki na żytniej, jęczmiennej, jak i pszennej podstawie. Okowita może być też oparta na ziemniakach albo na… piwie. Polecamy w szczególności destylaty bazujące na pilsie oraz koźlaku. Okowita to także bardzo mocny alkohol. Znajdziesz w nim aż 45 procent zawartości czystego alkoholu. Doskonale rozrusza zatem każdą imprezę i zapewni gościom weselnym niepowtarzalne doznania.

Whisky, tequila, rum…

Na weselach czasem pojawiają się też inne alkohole. Najczęściej whisky, tequila, rum i inne trunki stoją na barze lub osobnym stoliku. Amatorzy tych alkoholi mogą natomiast samodzielnie po nie sięgnąć. Oczywiście warto mieć jakiś dodatkowy alkohol w zanadrzu. Wśród naszych gości mogą bowiem pojawić się osoby, które… po prostu nie piją wódki. Jesteśmy jednak przekonani, że wybierając wysokiej jakości destylaty, w tym wódkę lub okowitę, inne trunki pozostaną nietknięte. Każdy uczestnik weselnej imprezy wie bowiem, że całonocna impreza oparta ta whisky, tequili, rumie lub koniaku kończy się wielkim bólem głowy. Wódka lub okowita jest natomiast na tyle czystym alkoholem, że nasz organizm łatwiej go znosi i nie odpowiada następnego dnia ogromnym kacem. Polecamy w szczególności destylaty dostępne w Browarze Tenczynek.

A może by tak zasiąść przy piwie?

Innym ciekawym rozwiązaniem na wesele są piwa. Szczególnie w gorące dni wiele osób lubi zacząć biesiadę od dobrze schłodzonego browaru, by dopiero później sięgnąć po mocniejsze destylaty. Najbardziej opłacalnym wariantem na tego typu imprezy są natomiast piwa w kegach. W Browarze Tenczynek znajdziesz kegi o optymalnej pojemności 5 litrów. Każdy z nich został przy tym wyposażony w wygodny kranik umożliwiający samodzielne nalewanie. Można przy tym postawić na różne wersje piwa. Dostępny jest zarówno klasyczny pils lub lager, jak i piwo pszeniczne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx