Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 czerwca 2023

Jak dobrać rower górski do wzrostu?

Rowery w dzisiejszych czasach cieszą się dużą popularnością. Ceny paliw wciąż rosną, a nasza aktywność fizyczna pozostawia wiele do życzenia. Niestety problematyczny może okazać się dobór odpowiedniego roweru- powinien odpowiadać naszemu wzrostowi. Jakie metody doboru właściwej ramy możemy wyróżnić? Na jaki model roweru warto się zdecydować? Czy uniwersalny rower do jazdy istnieje? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Jakie metody doboru właściwej ramy możemy wyróżnić?

Jeśli chcemy mieć 100 procent pewności, że rozmiar ramy będzie odpowiednio dobrany do naszego wzrostu, konieczne jest wcześniejsze wypróbowanie danego modelu. Możemy na nim usiąść i upewnić się, że rzeczywiście jest nam wygodnie. Powinniśmy tak robić każdorazowo, z powodu wielu czynników.

Jednym z nich jest, chociażby to, że każdy z nas posiada niestandardowe proporcje ciała. Niektórzy mają krótsze lub dłuższe nogi względem wzrostu, dlatego kierowanie się tabelkami dostępnymi na stronach producentów nie zawsze jest odpowiednie.

Dodatkowo fanatycy rowerów górskich mają różnorodne style jazdy. Warto wspomnieć o szczegółach konstrukcyjnych ramy- niekiedy geometria jest nieco zaburzona, przez co sytuacja będzie przedstawiać się zupełnie inaczej. Z powyższego możemy wyciągnąć jeden wniosek- za każdym razem weryfikujmy na żywo czy rower jest dla nas wygodny.

Na jaki model roweru warto się zdecydować?

Największą popularnością cieszą się rowery górskie. Świetnie sprawdzą się w trudnych terenach, które charakteryzują się przewyższeniami i licznymi fałdami. Tego typu jednoślady wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością, jednocześnie charakteryzują się doskonałymi hamulcami i amortyzacją, która jest świetnie dostosowana nawet do licznych wstrząsów.

Alternatywnym rozwiązaniem jest rower trekkingowy. Są one jednak znacznie mniej uniwersalne. Zalecane są do spokojnych wycieczek po mieście, jednakże po mało zróżnicowanym terenie. Mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli uwielbiamy kilkukilometrowe jazdy. Popularne są również egzemplarze crossowe- jest to idealny wybór dla wszystkich osób, które nie lubią się ograniczać, jednocześnie poruszają się po przystępnym terenie. Ostateczny wybór powinien zależeć jednak od naszych indywidualnych preferencji.

Czy uniwersalny rower do jazdy istnieje?

Rynek rowerowy wbrew pozorom rozwija się ostatnimi czasy bardzo dynamicznie. Regularnie pojawiają się zupełnie nowe rodzaje rowerów. Jest to świetna informacja, bowiem mamy pewność, że każdy z nas znajdzie właśnie to, czego szuka. Z drugiej strony wybór jest na tyle szeroki, że zakup nowego egzemplarza może okazać się nieco problematyczny.

Istnieją jednak uniwersalne rowery, które sprawdzą się niemalże w każdych warunkach. Do takowych z pewnością zaliczyć możemy te górskie. Poradzą sobie z różnym ukształtowaniem terenu, jednocześnie krawężniki nie będą sprawiać nam najmniejszych problemów.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx