Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Co to jest transfer danych i jak sprawdzić zużycie Internetu mobilnego?

Transferem danych można nazwać każdą informację, która przekazywana jest z jednego miejsca do drugiego za pomocą konkretnej metody komunikacji. Może to być np. cyfrowa transmisja danych. W przypadku telefonów mobilnych najczęściej zbiega się to również z limitem transferu, który wyznacza granice korzystania z danych zasobów. Jest tak, chociażby w przypadku Internetu mobilnego.

Transfer danych Internetu – jak przebiega?

Oferty sieci komórkowych zawierają zazwyczaj określony pakiet, z którego klient może skorzystać w danym miesiącu, operatorzy określają go w GB. Dany pakiet może być wykorzystany na oglądanie filmów czy słuchanie muzyki online, przeglądanie stron internetowych lub ściąganie i wysyłanie plików przez Internet.

Kiedy ilość przetransferowanych (wysłanych i odebranych) danych zbliża się do ustalonego limitu, operatorzy automatycznie ograniczają prędkość łącza. W takiej sytuacji użytkownik korzystać może jedynie z podstawowych funkcji, takich jak odbieranie i wysyłanie wiadomości tekstowych czy przeglądanie prostych stron z informacjami.

Jak sprawdzić zużycie Internetu mobilnego?

Aby sprawdzić zużycie Internetu mobilnego, czyli to, jaką ilość danych wykorzystaliśmy dotychczas w danym miesiącu, wystarczy zalogować się na swoje konto w systemie operatora. Każdy z nich ma zazwyczaj własną aplikację, którą można bez problemu i za darmo ściągnąć na swój telefon. Po wpisaniu hasła i loginu powinny ukazać się wszelkie informacje, w tym ilość zużytego i pozostałego transferu danych.

W jaki sposób oszczędzać transfer danych?

Dobrym sposobem na oszczędzanie transferu danych jest uporządkowanie aplikacji, które mają do niego dostęp. W przypadku telefonów z Androidem jest to opcja „komórkowa transmisja danych” a w iOS „Ustawienia – dane komórkowe”.

Przeglądając informacje, można zauważyć, które aplikacje wykorzystują transfer danych i w jakiej ilości. Dzięki temu, wyłączając je w ustawieniach, można oszczędzić transfer danych.

Korzystne oferty  abonament z telefonem i duży pakiet internetowy

Aby móc korzystać bezproblemowo ze wszystkich narzędzi i usług, niezbędny jest dobry pakiet internetowy, który proponuje dany dostawca w ramach swojej oferty. Abonament z telefonem, nielimitowane SMS-y i MMS-y to natomiast dodatkowe składniki, które powinny znaleźć się w dobrej ofercie.

Korzystne oferty, abonament z telefonem oraz dodatkowe usługi można znaleźć w ofercie INEA. Dostawca ten proponuje użytkownikom nieograniczony zasięg sieci Play na terenie całej Polski w ramach bezpłatnego roamingu krajowego. Co więcej, decydując się na tę ofertę, można wybrać nielimitowane SMS-y, MMS-y oraz 20 GB za 24,90 zł bądź 100 GB za 64,90 zł. Dodatkowo oferta sieci komórkowej INEA proponuje także telefony najnowszej generacji, m.in. marki Xiaomi, które cechują się wydajnym systemem operacyjnym, dużą pamięcią RAM oraz baterią, która pozwala na jednym ładowaniu korzystać ze smartfona przez cały dzień.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx