Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Chcesz wyjechać do Ameryki? Z ESTA to proste!

Podróż po Stanach to rodzaj rozrywki, o jakiej marzy wielu Polaków. Teraz staje się to jeszcze bardziej możliwe. Od kiedy USA ponownie otwarły granice dla turystów, dzięki programowi ESTA Polacy mogą zupełnie bezwizowo podróżować do Stanów Zjednoczonych Ameryki w celach turystycznych. Jakie różnice są z tym związane w stosunku do konieczności posiadania wizy?

Możliwość odwiedzenia Stanów Zjednoczonych jest dla wielu osób marzeniem – teraz może się spełnić

Wiele osób przez lata marzyło o niezwykłej podróży przez ocean. Stany Zjednoczone jawią się bowiem wielu jako miejsce, w którym, jeśli tylko człowiek ma chęć i zapał do pracy to prędzej czy później – osiągnie sukces. Dlatego też przez lata mnóstwo osób emigrowało, by znaleźć swoje miejsce na ziemi. Natomiast Stany Zjednoczone to także doskonałe miejsce do odbywania wielkich, epickich podróży. Podróży o których pamięta się do końca życia i takich, o których można później na starość opowiadać wnukom. Niestety przez wiele lat Polacy, by móc wyjechać za ocean musieli ubiegać się o wizę, by zostać wpuszczeni do tego kraju. Wciąż aby wjechać do USA jako pracownik czy student, potrzebna jest specjalna wiza.

Ruch bezwizowy do Stanów dla Polaków – idealna opcja dla turystów

Oczywiście konieczność zdobycia takiej wizy wiąże się z odpowiednim nakładem środków finansowych, jakie trzeba uiścić, a także konieczna jest wizyta w ambasadzie i rozmowa z konkretną osobą w tym miejscu. Po takiej rozmowie może być nam udzielona wiza, albo nie. Tak też przez lata było w przypadku wiz turystycznych, czyli przepustek do wjazdu do kraju na okres dziewięćdziesięciu dni. Sytuacja jednak zmieniła się. Zniesiono ruch wizowy turystyczny do USA. Dzięki temu dzisiaj można wjechać do kraju za pomocą programu ESTA. Co to jest za program i w jaki sposób przyczynia się do możliwości transferu przez granicę? Przede wszystkim wszelkie formalności zostały maksymalnie uproszczone. Wniosek można składać w sposób elektroniczny. Dzięki temu mamy ogromną oszczędność czasu i energii. Ponadto nie musimy już udawać się specjalnie – osobiście do ambasady.

Co warto wiedzieć na temat programu ESTA

Bardzo ważnym elementem aplikowania właśnie do programu ESTA jest fakt, że nawet jeśli po uiszczeniu odpowiednich opłat, nasz wyjazd w danym momencie nie będzie mógł dojść do skutku i wszystko zostanie przesunięte, wówczas warto pamiętać , że wniosek złożony przez ESTA jest ważny przez dwa lata. Dzięki temu nie stracimy naszej okazji i bez problemu w innym terminie będziemy mogli wybrać się w podróż. Stany Zjednoczone to ogromny kraj, w którym występują różne strefy czasowe i zupełnie odmienne krajobrazy. Wynika to oczywiście z bardzo zróżnicowanego klimatu. Możemy pojechać na słoneczną Florydę, gdzie niezależnie od pory roku będzie stosunkowo ciepło, a możemy także pojechać na wycieczkę w góry czy do Nowego Jorku, który to temperaturowo przypomina polskie pory roku, odmienna jest jedynie wilgotność powietrza. Możemy również podczas naszego pobytu w Stanach wynająć samochód i urządzić sobie długą, pełną wrażeń wycieczkę.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx