Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Jak znaleźć nową pracę?

Fot.: envato elements

Poszukiwanie pracy potrafi być stresujące, warto więc przede wszystkim dobrze zacząć. Przydatne będą na przykład agregatory ofert pracy.

Agregatory ofert pracy

Na rynku wiele jest ofert pracy. Poszukiwać można ról na różnym poziomie, w całej Polsce, co więcej, codziennie bazy ofert uzupełniane są o nowe pozycje. Baz ofert jest dość sporo. Można oczywiście zacząć od wyszukiwania po hasłach takich jak na przykład praca Szczecin czy praca Poznań. Wygodną opcją jest jednakże skorzystanie z agregatorów pracy, takich jak na przykład HitPraca.pl. W jednym miejscu znajdziemy pełny wybór ofert znajdujących się na portalach partnerskich. Dzięki temu z łatwością wyszukamy i porównamy propozycje. Intuicyjny w obsłudze portal pozwala znaleźć oferty pracy we wszystkich regionach Polski, a także za granicą. Można też ustawić sobie powiadomienia mailowe, dzięki którym nie przegapimy nowych ofert z danego regionu. 

Podobne możliwości daje strona Jobimi.com, skupiająca się na ofertach z Polski i Czech. Na portalu codziennie możemy przeczytać nawet kilka tysięcy propozycji z jednego miasta. Coraz częstszą praktyką staje się podawanie proponowanych widełek wynagrodzenia. To istotne kryterium pozwala nam w bardziej szczegółowy sposób zawęzić nasze poszukiwania ofert rozesłać CV w miejsca, które proponują najbardziej atrakcyjne warunki.

Atrakcyjne CV

W poszukiwaniu pracy przydatne jest też atrakcyjnie napisane CV, aktualizowanie naszego profilu zawodowego w profesjonalnych mediach społecznościowych. Rekruterzy na bieżąco bowiem przeszukują profile potencjalnych kandydatów i odzywają się do nich z propozycjami.

Niezwykle istotne jest nasze CV. To ono pozwala w rekrutacji dokonać pierwszego „odsiewu”, to dzięki niemu możemy zostać zaproszeni na rozmowę. Warto napisać je szczegółowo, ale dosyć zwięźle – trzystronicowy dokument może nie wywołać pożądanego efektu. W CV postarajmy się umieścić informację, które nas wyróżnią. Jeśli posiadamy jakieś wyjątkowe umiejętności lub zainteresowania, nie wahajmy się poinformować o tym potencjalnego pracodawcy.

Żeby poszukiwanie pracy było procesem jak najkrótszym i jak najmniej stresującym, warto korzystać z ułatwień takich jak agregatory ofert i przygotować CV, które przyciągnie uwagę.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx