Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Wybór odpowiedniej torby z nadrukiem. Jak zaskoczyć swoich klientów?

Promowanie marki w duchu ekologii stało się w ostatnim czasie bardzo skuteczną strategią marketingową. Jest to pożyteczne dla planety i zarazem pozwala zaprezentować markę, budując przywiązaną klientelę i oswajając ją z wizerunkiem firmy. Jakich wyborów powinno się jednak dokonać, by takie działania przyniosły jak najlepszy skutek?

Przede wszystkim powinno się postawić na jakość. Torby bawełniane, płócienne i ogólnie materiałowe mają to do siebie, że kiepsko wykonane, mogą się szybko niszczyć. Szczególnie dotknięte tym problemem są torby z nadrukiem, który może szybko się kruszyć i wycierać. Dlatego decydując się na zakup toreb materiałowych, koniecznie powinno skupić się na jakości ich wykonania, bo inaczej efekt może być odwrotny od założonego.

Jak rozpoznać kiepskiej jakości materiał?

Najlepiej będzie, jeśli producent (szczególnie przy dużych zamówieniach) zaprezentuje próbkę. Taka materiałowa torba powinna spełnić wszelkie wymogi, jakie stawiacie przed sobą, a także powinna reprezentować odpowiednią jakość, która od tej pory ma być utożsamiana z waszą firmą.

Jakkolwiek by to nie wyglądało, taką próbkę można spróbować poddać ekstremalnej próbie wytrzymałości. Co przez nią rozumiemy? Materiał nie powinien się rozrywać, ani zbytnio rozciągać (chyba że to taki typ torby), a pod wpływem ciężaru nie powinny się pojawiać prześwity. Ważnym elementem są też szwy, które zastosowano w całości, bo nie mogą one się pruć, gdy tylko zostaną wystawione na większe obciążenia.

Szczególnie wrażliwą częścią torby jest miejsce łączenia uchwytów i części właściwej akcesorium, co często oznacza, że to właśnie popularne „uszy” się odpruwają najszybciej. To w końcu wąski fragment materiału, który musi utrzymać wszystko, co w torbie się ostatecznie znajduje.

Tak samo istotne jest sprawdzenie nadruków. Jeśli jest on nakładany na materiał, to nie powinien on pękać po rozciągnięciu palcami, a także nie powinien w takich okolicznościach dawać dziwnych prześwitów. Całość powinna też być na tyle elastyczna, żeby po rozciągnięciu wracała do pierwotnego kształtu i nie spierała się zbyt łatwo.

W końcu nikt nie chce, by jego torba wypłowiała lub straciła nadruk po pierwszym praniu. Wiele osób używa bawełnianych toreb do noszenia zakupów, a tam nietrudno o wypadek, który zmusi nas do uruchomienia pralki.

Ekologia przyciąga klientów

Choć może to wyglądać na próbę podpięcia się pod trend, to w gruncie rzeczy nie ma w tym niczego złego. Wręcz przeciwnie, takie działania to udowodnione pozytywne wpływanie na naturę, co również docenią ci klienci, którzy zwracają uwagę na aspekt ekologiczny prowadzenia biznesu.

Ekologiczne torby bawełniane są obecnie pożądane przez konsumentów, którzy w coraz większym stopniu odsuwają się od plastikowych jednorazówek. Jest to tym samym odpowiedź na potrzebę konsumenta, który z pewnością doceni gest. W dodatku jeśli torba mu się spodoba, to codziennie będzie ją nosił, prezentując logo waszej firmy każdemu, kto go minie. Tym samym możliwe jest uzyskanie efektu samodzielnie żyjącej reklamy wirusowej!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx