Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Blogi branżowe – jak szukać rzetelnych informacji w Internecie?

Internet zapewnia nie tylko rozrywkę, ale jest źródłem wielu cennych informacji. Coraz częściej to właśnie w sieci szukamy wiedzy, dzięki której możemy podnieść swoje kompetencje zawodowe. Ogromną popularnością cieszą się blogi branżowe, wśród których znajduje się między innymi blog UX. Jak szukać rzetelnych informacji w Internecie?

Blog – co to takiego?

Przyjęło się określać blog mianem dziennika. Początkowo blogi pełniły funkcję internetowych pamiętników. Dzisiaj ich charakter nieco się zmienił. Znaczną część blogów stanowią blogi branżowe, które stanowią doskonałe źródło informacji dla wszystkich poszukujących wiedzy w danej dziedzinie. Popularnością wśród osób zajmujących się prowadzeniem sklepów internetowych i marketingiem internetowym cieszy się blog UX, który jest doskonałym źródłem wiedzy z zakresu User Experience.

Czym jest User Experience?

Mianem User Experience określa się projektowanie doświadczeń użytkownika. Jest to dość tajemniczo brzmiący termin, który odnosi się do tego, jak użytkownik postrzega stronę internetową, na którą wchodzi. Działania z zakresu UX mają na celu zatrzymanie Internauty na stronie, a także skłonienie go do tego, aby zrobił zakupy w naszym sklepie. Projektowanie UX obejmuje między innymi działa koncentrujące się na tym, jak wygląda strona główna sklepu, a także jak rozmieszczone są elementy nawigacyjne. Stawiając na rzetelne UX, można liczyć na osiągnięcie sukcesu.

Jak wybrać blog UX?

W przestrzeni internetowej funkcjonuje niejeden blog UX. Niestety, nie każdy jest źródłem naprawdę rzetelnych informacji. Dokładnie tak samo jest w przypadku innych blogów branżowych, których w sieci nie brakuje. Jeśli chcemy mieć pewność, że blog UX, z którego korzystamy, to naprawdę dobry, rzetelny blog, warto kierować się miejscem, jakie zajmuje w wynikach wyszukiwania. Najlepsze blogi branżowe, które cieszą się ogromną popularnością, zajmują naprawdę wysokie wyniki w wyszukiwarce. Zawsze warto zwrócić też uwagę na to, kto prowadzi dany blog. Jeśli za blogiem stoi specjalista, który otwarcie przyznaje, że jest autorem danych publikacji, chętnie pisze o swoim doświadczeniu, na taki blog warto wchodzić.

Dobrym sposobem na znalezienie rzetelnych informacji na blogach branżowych jest sięganie do blogów, które polecane są przez innych blogerów. Oczywiście warto zwrócić uwagę, czy blog ma profesjonalny wygląd. W przypadku blogów poświęconych User Experience ma to szczególnie istotne znaczenie. Jeśli zauważymy, że blog, na którym ktoś pisze o projektowaniu UX, nie spełnia założeń UX, należy zastanowić się nad jego wartością i być może znaleźć inny.

Blogi branżowe to doskonałe źródło informacji. Dostarczają często przydatnej wiedzy, która przekazywana jest w skompresowanej postaci. Są świetną okazją do poznania doświadczeń innych. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie blogi branżowe są naprawdę godne uwagi. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się je selekcjonować. Dzięki temu zawsze będziemy korzystać z blogów, które stoją na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx