Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Jak wybrać prezent na święta?

Kupowanie świątecznych prezentów to dla wielu osób bardzo stresujące zajęcie. Co pasuje na taką okazję? Czy obdarowana osoba będzie zadowolona? Odpowiedzią na te wątpliwości może być świąteczny zestaw złożony z przepysznych przetworów.

Słodkie, domowe smaki

Właśnie Boże Narodzenie to okres, który mocno kojarzy się z ręcznie przygotowywanymi przetworami. Korzenne przyprawy, kandyzowane owoce, aromatyczne konfitury, rozgrzewające syropy… To wszystko można znaleźć na eterno.pl, gdzie sprzedawane są przetwory robione na podstawie starych, tradycyjnych receptur. Na święta najlepszą opcją będzie gotowy, gwiazdkowy zestaw – przetwory są ładnie pakowane na prezent, wypełnione świeżym, pachnącym igliwiem, tak że od razu nadają się do wręczenia bliskiej osobie. Do takiego prezentu wystarczy dołączyć już tylko świąteczną kartkę z życzeniami.

Co może się znaleźć w takim świątecznym zestawie?

Bardzo popularne w świątecznym sezonie są owoce w zalewie oraz owocowe konfitury. Wiele smaków to przetwory dobrze znane z dzieciństwa, ale pojawiają się także bardziej wymyślne smaki, jak konfitura truskawkowa z migdałami albo Carska, z fig i maku. Osobom, które preferują wytrawniejsze smaki, przypadnie do gustu żurawina kresowa z gruszką, idealna jako dodatek do wielu świątecznych dań. Owocowe i korzenne syropy to z kolei niezastąpiony składnik rozgrzewających, zimowych napojów.

W prezentach są nie tylko słodkości. Do niektórych zestawów dodawany jest na przykład pikantny hummus, jest też wariant z naturalnym olejem i malinowym octem – te ekologiczne przetwory wzbogacą swoim smakiem zimowe sałatki i surówki.

Oryginalne prezenty dla wegan

W świątecznej ofercie znajdują się także przetwory szykowane specjalnie z myślą o osobach będących na diecie wegańskiej. Sprawdzą się one nie tylko jako dodatek do bożonarodzeniowych potraw, bo śmiało można z nich korzystać przez całą zimę, a ich smak docenią także ci, którzy weganami nie są.

Gwiazdkowy, wegański zestaw tworzy sos majonezowy, wegański smalczyk, hummus z wędzoną papryką oraz tofu w naturalnej zalewie z aromatycznymi przyprawami. Wszystkie przetwory wykonywane są bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego i warto szykując świąteczne posiłki poeksperymentować ze smakami, zastępując tradycyjne składniki ich wegańskimi odpowiednikami.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx