Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

5 praktycznych porad jak ukryć klimatyzator w salonie

Upalne dni sprawiają, że bardzo trudno jest nam zapanować nad temperaturą w pomieszczeniu. Wówczas chętnie sięgamy po klimatyzację. Niestety jej wygląd może zaburzać wystrój całego wnętrza. Zobacz, jak ukryć klimatyzator w salonie, by nie szpecił Twojego pomieszczenia. Oto garść wskazówek, dzięki którym będziesz cieszyć się zarówno przyjemną temperaturą w pomieszczeniu, jak i atrakcyjnym wyglądem salonu.

Zbuduj szafę wnękową

Twój klimatyzator możesz umieścić w szafie wnękowej. Pamiętaj jednak, by miała ona specjalne otwory, które pozwolą na wydostawanie się zimnego powietrza z jej wnętrza. Co istotne, by klimatyzator działał, nie zasłaniaj go firankami czy zasłonami. Daj mu przestrzeń do regulowania temperatury. Szafa wnękowa nie powinna być też całkowicie zabudowana. Ważne, by przez odpowiednie wypustki zimne powietrze docierało do nas i do naszego pomieszczenia. Pełne, szczelne zabudowanie klimatyzatora nie ma sensu i sprawia, że jego działanie może zostać ograniczone.

Stwórz boczną szafkę

W Twoim salonie aranżacje wymagają ukrycia klimatyzatora? Możesz stworzyć na niego boczną szafkę. Taka szafka może stać się stolikiem bocznym, w którym ukryjesz klimatyzator. Wykonasz ją samodzielnie, np. przetwarzając stare materiały na nowy mebel. Inne interesujące pomysły na aranżację salonu znajdziesz na AboutDecor.

Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie np. mebli, które pamiętają czasy młodości rodziców, do tego, stworzyć piękną półkę.

Zawieś klimatyzator w mało widocznym miejscu

Zastanawiając się nad aranżacją salonu, przemyśl, w których miejscach klimatyzator będzie najmniej widoczny. Być może posiadasz boczną ścianę przy oknie, w której możesz go ukryć. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie klimatyzacji na suficie. Nie musisz go obudowywać – ważne, by miejsce znajdowało się z dala od istotnych punktów w pokoju takich jak półka, stolik czy telewizor. Dzięki temu, choć nie ukryjesz swojego sprzętu, będziesz mógł nie zwracać na niego tak bardzo uwagi.

Pomyśl o konstrukcjach gipsowo-kartonowych

Inną metodą nazabudowanie klimatyzatora jest stworzenie konstrukcji gipsowo-kartonowych. W ten sposób zbudujesz nietypowy nieco niższy sufit. Pamiętaj, że nie musisz od razu zabudowywać całej ściany. Wystarczy, że zrobisz wnękę na Twoje urządzenie. Za pomocą takiej konstrukcji możesz wyznaczyć także wizualną granicę pomiędzy kuchnią a salonem.

Stwórz nadbudówkę nad meblami

Dobrym pomysłem na ukrycie klimatyzatora jest umieszczenie go w nadbudówce nad meblami. Taki klimatyzator będzie dobrze wyglądać np. nad regałem albo nad lodówką. Nie umieszczaj go u dołu, ponieważ sposób działania tego urządzenia wymaga, by znajdował się on wysoko. Zimne powietrze z klimatyzatora opada w dół. Aby ochłodzić całą przestrzeń, należy pomyśleć o tym, by sprzęt był jak najwyżej.

Ukrycie klimatyzatora nie jest prostym zadaniem. Możemy jednak zadbać o to, by nie rzucał się tak bardzo w oczy. W tym celu możemy stworzyć szafę we wnęce, zbudować konstrukcję gipsowo-kartonową, zawiesić klimatyzator w mało widocznym miejscu czy stworzyć boczną szafkę na tego rodzaju urządzenie.

Tworząc zabudowę na klimatyzator, należy pamiętać, by zawsze umieścić w niej otwory, które pozwolą na przepływ powietrza z urządzenia. W przeciwnym wypadku nasz klimatyzator nie będzie działać tak, jak tego oczekujemy. Podobnie, nie ukrywajmy go za firanką czy zasłoną. Taki materiał ograniczy jedynie przepływ powietrza. Miejmy to na uwadze, gdy będziemy decydować się na schowanie klimatyzatora.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx