Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Kursy online – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze?

Kursy online cieszą się coraz większą popularnością. Pozwalają na zdobycie nowej wiedzy oraz certyfikatu potwierdzającego nasze kompetencje w danym zakresie. Jest to przydatne szczególnie podczas szukania pracy bądź ubiegania się o awans. Obecnie wybór kursów internetowych jest bardzo duży. Dlatego warto wiedzieć, czym kierować się przy wyborze.

Kursy online – czy warto ubiegać się o certyfikat?

Pracodawcy w procesie rekrutacji coraz częściej oczekują posiadania konkretnych umiejętności. Nie zawsze są one tożsame z odbytym kierunkiem studiów. Kursy online to dobry sposób na zwiększenie szansy na zdobycie pracy lub awansu. Uczestnictwo w kursie pozwoli uzyskać nowe, przydatne umiejętności oraz poszerzyć wiedzę w danym zakresie. Po odbyciu certyfikowanego szkolenia internetowego, uzyskuje się certyfikat, który może pomóc w rozwoju kariery zawodowej. Z pewnością fakt odbycia kursu warto udokumentować w CV – należy pamiętać, że pracodawcę zawsze najbardziej interesują posiadane przez nas umiejętności. Wykwalifikowany pracownik przyczyni się do rozwoju firmy oraz zwiększenia dochodu. Z tego powodu ludzie często ubiegają się o certyfikat poświadczający konkretną zdolność, która wymagana jest w pracy. Może to być na przykład obsługa Excela, często wymagana. Uwiarygodnienie kompetencji związanych z obsługą komputera to świetny sposób na zwrócenie na siebie uwagi w procesie rekrutacji.

Jak wybrać kurs online? Rodzaje certyfikatów

Przed wyborem konkretnego kursu, należy koniecznie zapoznać się z rodzajem certyfikatu, o jaki będziemy się ubiegać. Czasem jest to certyfikat organizatora, innym razem certyfikat jednostki takiej jak MEN. Nie każdy dokument ma taką samą wartość. Dlatego zanim zdecydujemy się zapłacić za kurs, należy upewnić się, że organizuje go zaufana jednostka. Dobrym wyborem może być kurs organizowany przez ośrodki akademickie. Należy też upewnić się, jakie informacje znajdują się na dokumencie – im bardziej szczegółowo certyfikat opisuje nasze nowo nabyte zdolności, tym lepiej. Większą wagę może też posiadać dokument papierowy niż widniejący jedynie w pliku cyfrowym. Mając na uwadze te kwestie, będziemy mogli wybrać najlepszy dostępny kurs. Kolejnym ważnym aspektem jest cena szkolenia. Jest ona uzależniona od wielu czynników. Są to m. in. przedmiot szkolenia, czas trwania, a także liczebność grupy. Aby nie przepłacić, warto jest uważnie rozważyć wszelkie dostępne opcje i wybrać tę najlepszą, która pozwoli nam rozwinąć się zawodowo. 

Kursy online – jak wygląda szkolenie?

Kursy online występują pod wieloma formami. Do niedawna głównie polegały one na wysyłaniu materiałów na skrzynkę mailową. Dziś zazwyczaj wygląda to zupełnie inaczej. Stawia się na kontakt z trenerem, a także możliwość zadawania pytań. Często materiały dostępne są na stronie, a jeśli istnieje potrzeba, można skontaktować się z osobą prowadzącą. Sprawdzi się to w wypadku osób, którym zależy na możliwości przerabiania materiałów w dowolnym czasie. Inną opcją są webinaria, czyli spotkania odbywające się konkretnego dnia o ustalonej godzinie. Wybór właściwej formy kursu powinien być podyktowany przede wszystkim przedmiotem szkolenia, a także osobistymi preferencjami. 

5 3 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx