Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Jak prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów?

Przedsiębiorco, masz problem z księgowością? Nie chcesz bawić się w rozliczanie faktur? Zrezygnuj z tego stresu i zleć prowadzenie KPIR (Księgi Przychodów i Rozchodów) biurze rachunkowemu! Po co marnować swoje nerwy na tak przyziemne sprawy? Spędź ten czas na rozwijaniu swojej firmy.

Prowadzenie KPIR Lublin

Gdy prowadzimy firmę ważne jest, aby nie zaniedbywać kwestii związanych z podatkami oraz finansami. Warto zadbać o odpowiednie rozliczanie swoich faktur, dzięki temu działanie firmy będzie przejrzyste i zoptymalizowane. Przedsiębiorcy lub ich biura księgowe mają obowiązek prowadzenia ksiąg w sposób rzetelny. Istnieje wiele możliwości na ewidencję przepływów pieniężnych w firmie, jednak najpopularniejszym sposobem jest prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów. Ważne jest jednak, aby zachować prawidłowość w prowadzeniu swojej ewidencji, ponieważ co roku KPIR przesyłane są do odpowiednich Urzędów Skarbowych. KPIR stanowi bowiem potwierdzenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa.

Budowa hal stalowych – czym są hale stalowe?

Jak prowadzić KPIR?

Istnieją dwa sposoby na prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów. Można to robić w sposób tradycyjny oraz elektroniczny. Ten drugi jest zdecydowanie wygodniejszą opcją, ponieważ jest bardziej zautomatyzowany. W obu sytuacjach KPIR musi zawierać kolumny odnoszące się m.in. do kontrahentów, wartości sprzedanych towarów i usług, kosztów stałych i zmiennych, wynagrodzeń pracowników etc. W dokumencie muszą znaleźć się przede wszystkim wszystkie przychody, dane dotyczące zakupów towarów i materiałów, wydatki związane z prowadzeniem działalności oraz ewentualne wydatki na badania i rozwój.

Co zazwyczaj obejmuje zlecenie prowadzenia KPIR?

  • Księgowanie faktur zgodnie z przepisami
  • Sporządzanie deklaracji rocznych PIT
  • Kompleksową obsługę z US oraz ZUS
  • Optymalizację podatkową
  • Bieżącą pomoc w tematach księgowych oraz podatkowych

KPIR Lublin – kto powinien prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów?

KPIR może być prowadzona przez osoby fizyczne osiągające przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. KPIR powinny prowadzić także spółki cywilne, jawne i partnerskie. Ważną informacją do zapamiętania jest fakt, że przychody netto ze sprzedaży nie mogą przekroczyć w określonej kwoty. Jest to 2 000 000 euro wyrażonych w walucie polskiej na dzień 1. października roku poprzedzającego rok podatkowy. 1.10.2021 kurs euro wynosił 4,5941, co oznacza, że na pełną księgowość w roku 2022 muszą przejść firmy, które w 2021 przekroczą próg 9 188 200 zł.

Chociaż prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów nie jest skomplikowanym działaniem, zajmuje trochę czasu. W związku z tym warto zdecydować się na oddelegowanie tego działania, dzięki czemu oszczędzony czas będzie można poświęcić na rozwijanie swojej działalności.

Ile kosztuje prowadzenie KPIR w Lublinie?

Cena usługi związanej z prowadzeniem Księgi Przychodów i Rozchodów uzależniona jest od ilości dokumentów księgowych, wielkości firmy, rodzajów transakcji oraz świadczonych usług dodatkowych. Warto skontaktować się z odpowiednim biurem rachunkowym bądź kancelarią w celu wycenienia takiej usługi.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx