Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Jak przewozić noworodka w samochodzie?

Poród to ekscytujące, cudowne wydarzenie, które przynosi nowe doświadczenia. Wiemy, jak ważna jest pierwsza podróż do domu ze szpitala dla noworodka i jego rodziny. Każdy, kto troszczy się o dziecko, chce, aby było bezpieczne. Dlatego postanowiliśmy stworzyć ten artykuł na temat przewożenia noworodka w samochodzie i fotelików samochodowych.

Podróż samochodem z dzieckiem może być stresująca, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza i długa podróż. Korzystanie z naszych prostych wskazówek podczas przygotowywania się do podróży może pomóc w zapewnieniu, że będzie ona tak bezpieczna i komfortowa, jak to tylko możliwe dla was obojga.

Foteliki samochodowe – wybierz odpowiedni fotelik dostosowany do wagi dziecka

Zanim zaczniesz myśleć o podróży, upewnij się, że fotelik samochodowy jest dostosowany do wieku i rozmiaru Twojego dziecka. Wszystkie foteliki samochodowe muszą mieć odpowiednie atesty i przejść testy bezpieczeństwa, muszą być też odpowiednio zamocowane i odpowiednio wyregulowane, aby Twoje dziecko mogło bezpiecznie podróżować. Wszystkie te informacje:

• na temat wagi dziecka,

• zabezpieczeń,

• testów bezpieczeństwa,

• tego, jak wyregulować fotelik,

znajdziesz na instrukcji każdego fotelika samochodowego dla noworodków i starszych dzieci.

Jak przygotować się do podróży samochodem z noworodkiem?

Podróż samochodem z dzieckiem zajmie więcej czasu. Zaplanuj regularne przerwy (około 1 przerwy na każde 2 godziny podróży) i spodziewaj się nieplanowanych postojów, takich jak zmiana pieluchy. Starsze niemowlęta nie powinny spędzać dużo czasu w foteliku samochodowym.

Podczas postojów pozwól dziecku kopać, turlać się lub czołgać na dywaniku na ziemi, lub na specjalnej macie dla niemowląt, gdzie jest to dla niego bezpieczne. Jeśli jedziesz z niemowlakiem, który potrzebuje dużo snu, nie wyciągaj go z fotelika i nie budź na siłę. Pozwól dziecku spać dalej. Jeśli Twoje dziecko śpi, gdy jesteś już u celu, zabierz je ze sobą, nawet jeśli oznacza to jego przebudzenie. Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki w samochodzie.

Karmienie dziecka podczas podróży

Jeśli karmisz piersią, pamiętaj o podawaniu pokarmu częściej, jeśli w samochodzie jest gorąco. Pamiętaj, że karmienie piersią podczas jazdy samochodem nie jest bezpieczne. Jeśli Twoje dziecko jest na mieszance dla niemowląt, weź ze sobą proszek i schłodzoną przegotowaną wodę, aby móc przygotowywać posiłki podczas podróży. Pamiętaj, nie rób tego w trakcie jazdy. Jeśli chcesz nakarmić dziecko, zawsze zatrzymaj samochód i stań w bezpiecznym miejscu.

Ochrona przed słońcem podczas podróży z niemowlakiem

Jeśli słońce świeci bezpośrednio na dziecko, użyj rolety lub powieś wilgotny ręcznik na oknie, aby zapewnić cień. Nie zakładaj kapturka na głowę dziecka, ponieważ może on ograniczać cyrkulację powietrza.

Co spakować na podróż z dzieckiem samochodem?

Spisanie listy rzeczy, które należy spakować, może pomóc w zmniejszeniu wszelkich obaw związanych z przygotowaniami do podróży samochodem. Oprócz obowiązkowego fotelika dla niemowlaka oto przykłady rzeczy, które warto mieć pod ręką podczas podróży:

• mokre chusteczki,

• papier toaletowy,

• akcesoria do przygotowania mieszanki mlecznej dla dziecka,

• woda niegazowana butelkowana dla dzieci,

• pieluchy i ubranka na zmianę,

• wszystko, co może pomóc Twojemu dziecku spokojnie spać, np. smoczek lub kocyk.

Przeznacz więcej czasu na podróż z dzieckiem

Podróżując z dzieckiem, może się okazać, że należy zatrzymywać się częściej lub na dłużej niż planowano. Daj sobie dużo czasu na podróż. Możesz również sprawdzić w czasie rzeczywistym informacje o korkach i warunkach drogowych.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny w planowaniu podróży z noworodkiem!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx