Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem?

Wielu młodych mężczyzn na początku lub w późniejszym etapie swojej aktywności seksualnej może spotkać się z wieloma problemami. Przedwczesny wytrysk, spadek libido czy problemy z potencją to najpopularniejsze z nich. Tych trudności nie należy ignorować, ale warto zdiagnozować ich przyczynę i odpowiednio leczyć. Jak zatem się do tego zabrać?

Proste sposoby

Jeśli w życiu młodego mężczyzny nie wydarzyło się nic stresującego, a wyniki badań są jak najbardziej w normie, to warto zainwestować w leki dostępne bez recepty. W przypadku przedwczesnego wytrysku najbezpieczniejsze będą aerozole i spraye stosowane bezpośrednio na skórę tuż przed stosunkiem, np. bravera control w aptece internetowej. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju prezerwatywy wydłużające przyjemność lub tabletki pomagające na potencję. Jednak ich przyjmowanie (mimo, iż są dostępne bez recepty) warto skonsultować z lekarzem.

Co jest najczęstszą przyczyną przedwczesnego wytrysku?

Najczęstszą przyczyną przedwczesnego wytrysku jest zwykle pozostawanie w stanie niezaspokojenia seksualnego. Mężczyzna ma wtedy dużą potrzebę seksu i kiedy już do niego dochodzi, pojawia się przedwczesny wytrysk. Warto w takiej sytuacji zastosować trening masturbacyjny i sprawdzić jak taki sposób będzie działał. Często przedwczesny wytrysk pojawia się w wyniku różnych chorób lub zaburzeń natury psychologicznej lub chronicznego stresu. Warto wtedy zadbać też o tą duchową sferę życia.

Oczywiście, problem z przedwczesnym wytryskiem może mieć przyczyny czysto fizyczne czy neurologiczne i wtedy należy wybrać się do lekarza. Jest to schorzenie, które może być leczone, jednak należy je dobrze zdiagnozować.

Problemy ze spadkiem libido

Ludzkie libido jest dość skomplikowane i ma na nie wpływ mnóstwo czynników. Mogą to być:

  • nieodpowiednia dieta
  • zbyt mała lub zbyt duża ilość snu
  • ilość oraz rodzaj aktywności fizycznej
  • stres w pracy i życiu codziennym
  • przyjmowane leki i choroby
  • problemy w związku
  • chroniczne zmęczenie

Dlatego jeśli spadek libido jest dla danej osoby problematyczny, warto wziąć pod uwagę wszystkie te przyczyny oraz skonsultować się z urologiem lub seksuologiem. Należy też pamiętać, że każdy mężczyzna może mieć po prostu okresy w życiu. kiedy na seks zwyczajnie nie ma ochoty i jest to jak najbardziej w porządku.

A co z potencją?

Tak samo jak w przypadku libido, problemy z potencją czy erekcją mogą mieć wiele przeróżnych przyczyn. Jeśli są one długotrwałe i sprawiają danej osobie cierpienie to znów: zawsze najlepszą opcją będzie wizyta u lekarza specjalisty, który przeprowadzi dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania. Nie warto rezygnować ze swojego zdrowia i przyjemności w seksie, dlatego konsultacja z seksuologiem będzie najlepszym rozwiązaniem.

Problemy z seksualnością to dość powszechna trudność wielu mężczyzn. Dla większości jest to temat wstydliwy i sprawiający wiele cierpienia. Dlatego ważne jest, aby umieć o nim rozmawiać z partnerką lub partnerem oraz szukać pomocy. Dobry seks jest bardzo ważnym elementem związku, dlatego warto o niego walczyć.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx