Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Ile kosztuje markiza na taras?

Markiza tarasowa jest doskonałym sprzętem, który izoluje nas w gorące dni przed słońcem. Daje odpowiedni cień, który obniża odczuwalną temperaturę nawet o kilka stopni, co poprawia komfort przebywania na zewnątrz, na tarasie lub balkonie. Markizy tarasowe są dużo lepszym rozwiązaniem niż parasole ogrodowe, ponieważ są montowane na stałe i nie ma konieczności szukania miejsca do ich przechowywania zimą. 

Markiza tarasowa – zalety

Markizy tarasowe posiadają wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest wygoda, jaka zapewnia cień podczas upalnych dni. Kiedy na zewnątrz ponad trzydzieści stopni, bez wiatru oraz pełne słońce, każdy marzy o tym, aby schować się w cieniu i odpocząć. Konstrukcja markizy jest doskonała do tego, aby spędzić pod nią miłe popołudnie, skutecznie izolując się od słońca. Może ona również chronić przed wiosennym lub letnim deszczem, jeżeli ten jest delikatny. Markizy tarasowe w przypadku ochrony przed deszczem nie mogą być wysunięte mocno, aby zapobiec ewentualnym zniszczeniom spowodowanym przez nadmierne obciążenie. 

Markiza balkonowa działa na podobnej do tej tarasowej. Również chroni przed słońcem oraz delikatnym deszczem, ale może być montowana na mniejszej powierzchni, jaką jest balkon. 

Markiza może być również ciekawym elementem dekoracyjnym, wykorzystywanym w ogrodzie. Można wybrać bogato zdobiony materiał o odpowiednim kroju, który w bardzo oryginalny i prosty sposób urozmaici wygląd całości. Na balkonie często jest to jedyny element dekoracyjny. 

Konstrukcja markizy

Najczęściej spotykane są markizy poliestrowe powlekane PCV. Są one najbardziej trwałe, a przy tym odpowiednio lekkie. Prowadnice boczne mogą być wykonane z ekstrudowanego aluminium. Wszystko to sprawia, że montaż markiz jest stosunkowo łatwy i szybki, ponieważ są lekkie, ale jednocześnie daje pewność, że markizy wykonane w tem sposób będą wytrzymałe na rozmaite warunki pogodowe. 

Cennik markiz

Cena markizy zależy od wielu czynników. Składają się na nią montaż markizy, jakość materiału, z jakiego jest wykonana, jej wymiary oraz sposób montażu. Markiza tarasowa może kosztować w okolicach tysiąca złotych. W przypadku takiego sprzętu można mieć pewność wysokiej jakości wykonania oraz jak najlepszego sposobu montażu, przy jednoczesnej stosunkowo niskiej cenie za sprzęt oraz wykonaną usługę. 

Markizy tarasowe pełnią rozmaite funkcje. Najważniejszą z nich jest ochrona przed słońcem lub deszczem w wiosenne oraz letnie dni. Inną funkcją, jaką mogą pełnić jest również ozdabianie ogrodu oraz urozmaicenie jego wyglądu. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx