Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

11 grudnia 2023

6 najlepszych seriali kryminalnych

Kryminały, mimo że nie każdy je lubi, należą do najchętniej oglądanego gatunku. Podstępni mordercy, porachunki mafijne, korumpowani policjanci, to tylko kilka tematów przewodnich, które kryją w sobie seriale kryminalne. Dynamiczne i pełne zwrotów akcji kino trzeba lubić. Nie każdy jest jego fanem, jednak w tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji dla każdego. Porusz swoją wyobraźnię i wskocz z nami w niebezpieczny świat kryminalny.

Kilka wciągających propozycji

Poniżej znajdziesz listę kilku seriali z głównym wątkiem kryminalnym. Jeśli większość z nich już widziałeś, to więcej ciekawych propozycji na inne seriale znajdziesz tutaj https://serialowy.pl/rankingi/wg-gatunku/. Poszerz swoją listę ulubionych gatunków nie tylko o seriale kryminalne!

Lupin

Seria przedstawiająca losy włamywacza Assane’a Diopa, który jednocześnie jest… dżentelmenem. Główny bohater chce pomścić śmierć swojego ojca i jest przekonany, że za jego śmiercią stoi wpływowy człowiek a zarazem szef, Pellegrini. Wykorzystując swoje umiejętności i inteligencję chce pokazać, jakim jest człowiekiem i chce pokazać wszystkie jego występki. Kiedyś od ojca dostał książkę, z której czerpie inspiracje do działania. Książka opowiada o losach Arsene’a Lupina. Czy uda mu się dowieść, że Pellegrini jest złym człowiekiem? Czy Assane Diop jest na tyle sprytny, że jego kradzieże nie wyjdą na jaw? Doskonała fabuła wciąga widza w świat kradzieży, podstępów i kolejnych zagadek.

Nieobecni

Nieobecni to polski serial kryminalny opowiadający historię Mili Gajdy. Tancerka wraca na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnej miejscowości i odkrywa, że jej rodzina zniknęła. Sprawę przejmuje podkomisarz Filip Zachara, pracujący w Centrum Osób Zaginionych. Cierpiący na Zespół Aspergera zbliża się do Mili i angażuje się aż za bardzo w sprawę. Co się stało z ojcem, macochą i bratem tancerki? Dlaczego nie dali znaku życia? Czy rodzina ma długi? I najważniejsze pytanie, czy uda się ich odnaleźć całych? Na te wszystkie pytania dostaniesz odpowiedź po obejrzeniu jednosezonowego serialu Nieobecni.

Kto zabił Sarę?

Jak łatwo można się domyślić, to w serialu chodzi o dochodzenie prawdy i odpowiedzenie na pytanie, kto zabił tytułową Sarę. Na początku do więzienia z tego powodu trafia brat dziewczyny – Alex Guzman. Kiedy po 18 latach wychodzi na wolność, domyśla się, kto zabił i chce tego dowieść. Planuje zemstę na rodzinie Lozcano. Niestety w trakcie wychodzą różne nowe i inne informacje, przez które Alex musi poszerzać swoje grono podejrzanych. Okazuje się również, że wychodzą nowe fakty związane z jego siostrą, które rzucają na całą sprawę nowe światło. Jak Alex poradzi sobie z całym śledztwem? Do czego to doprowadzi? Do końca pozostaje to tajemnicą.

Marcella

Niezidentyfikowany zabójca wznawia swoją działalność. Londyńska detektyw Marcella wraca do pracy, by zbadać to, co nie zostało zamknięte przed laty. Bohaterka napotyka wiele przeszkód nie tylko w pracy, ale również i w życiu prywatnym. Przeżywa kryzys – mąż ją zostawia i zabiera dzieci. Kobieta próbuje ratować wszystko, co możliwe. Czy w takim stanie, w jakim jest, uda się jej złapać mordercę? 

Komisarz Mama

Nie każdy serial kryminalny musi być straszny. Komisarz Mama (Maria Matejko) opowiada historię kobiety, która po kilku latach decyduje się na powrót do pracy policjantki. Okazuje się, że rzeczywistość dzisiaj, a kiedyś, jak odchodziła na urlop macierzyński, jest niestety inna. Jak poradzi sobie z opieką nad dziećmi, domem, „niesfornymi” sąsiadami i tajemniczymi sprawami, które będą nad nią ciążyły? Przekonajmy się.

Prokurator

Warszawski prokurator Kazimierz Proch zajmuje się głównie śledztwami, które dotyczą tajemniczych zabójstw oraz samobójstw, do których dochodzi w Warszawie. Nie odkrywa nowych tajemnic sam, jego partnerem zawodowym jest komisarz Witold Kielak. Między krwawymi wątkami zabójstw i trudnymi sprawami kryminalnymi przewijają się również przykre losy bohaterów. Czy w zabójstwa wplątany jest ktoś trzeci? Czy prokuratorowi uda się rozwiązać tajemniczą zagadkę?

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx