Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Najczęstsze zastosowanie tabliczek z informacją

Różnego rodzaju tabliczki informacyjne są używane niemal we wszystkich firmach oraz urzędach i instytucjach. Te przydatne akcesoria służą nie tylko do oznaczania drzwi czy biurek, ale także stanowisk w publicznej administracji czy dróg ewakuacyjnych w wielu budynkach. Są to tak oczywiste elementy wystroju poszczególnych wnętrz, że nawet nieszczególnie zwracamy na nie uwagę. Wydają się być immanentną częścią przestrzeni publicznej.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się tabliczki informacyjne?

Jednym z absolutnie najczęstszych miejsc, gdzie tabliczki z nazwami poszczególnych oddziałów i nazwiskami wiszą na drzwiach są urzędy. Rzeczą oczywistą jest, że przy wejściu do budynku powinna znaleźć się duża tablica informacyjna z rozpiską wszystkich stanowisk w danym urzędzie, a następnie na poszczególnych drzwiach lub na ścianie obok drzwi wiszą konkretne informacje, dotyczące danych osobowych urzędnika oraz wydziału, którym się on zajmuje. Po drodze trafić możemy także na oznaczenia na korytarzach o drodze ewakuacyjnej lub drodze do poszczególnych pokojów o danych numerach, np. pokoje od-do w danym kierunku. Ogólną praktyką jest też informowanie o umiejscowieniu toalet, a w ostatnim czasie dość gęsto wieszane są tabliczki informacyjne o obowiązkowym zakryciu twarzy. W miejscach publicznych powinny znaleźć się też informacje o pomieszczeniach, do których nie ma wstępu petent, a także jasna informacja o windzie i innych usprawnieniach dla osób niepełnosprawnych.

Zastosowanie tabliczek w firmach

Jednak tabliczki informacyjne, których ogromny wybór znajdziesz na Nana.com.pl, to nie tylko domena instytucji publicznych. Akcesoria te stosuje się też powszechnie w firmach, oznaczając sekretariaty, poszczególne biura, toalety, zaplecza kuchenne oraz również wszelkie wyjścia ewakuacyjne czy np. pomieszczenia magazynowe. Niektóre z tablic są wymagane prawnie, np. dokładne oznaczenie poszczególnych magazynów w gastronomii, z rozróżnieniem na magazyn suchy, zaplecze chłodnicze czy magazyn na warzywa. Małe tabliczki firmowe mogą znajdować się na poszczególnych biurkach, informując o nazwisku i stanowisku danego pracownika. Jeśli w firmie lub urzędzie znajduje więcej położnych obok siebie stanowisk do obsługi klienta, przydadzą się tabliczki z informacją o tym, że dane stanowisko jest nieczynne, a klient proszony jest do miejsca obok.

Tabliczki informacyjne na co dzień

Tabliczki z umieszczona na nich informacją maja także zastosowanie w życiu codziennym. Niektórzy zapominają choćby o obowiązku oznaczenia wyraźnym numerem naszego domu. Na ścianie widocznej od ulicy lub na bramie powinna znaleźć się tabliczka z informacją o numerze domu, która ułatwi znalezienie odpowiedniego adresu listonoszowi czy kurierowi. Tabliczki informacyjne umieszcza się na pucharach czy wydawanych po ukończonym szkoleniu certyfikatach. Używa się ich także w mniej optymistycznych okolicznościach, czyli na nagrobkach i grobowcach. Dzięki bardzo szerokiej ofercie Nana.com.pl znajdziesz wszystkie rodzaje tabliczek, jakich możesz potrzebować w prowadzonej przez siebie firmie czy instytucji. Różnorakie materiały oraz metody nanoszenia druku sprawiają, że z łatwością dopasujesz ich wygląd i estetykę do swoich wymagań.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx