Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Idealny pierścionek zaręczynowy – czym kierować się przy jego wyborze?

Mężczyźni bardzo dużą wagę przywiązują do wyboru miejsca, w którym oświadczą się swojej ukochanej. Dbają również o odpowiednią oprawę wizualną całego wydarzenia – kupują kwiaty, przygotowują różnego rodzaju poczęstunki czy napisy. Z drugiej strony warto zadbać o coś, co zawsze będzie przypominać ukochanej o oświadczynach, a mianowicie o pierścionek zaręczynowy. Jak wybrać idealny?

Cena ma znaczenie?

Niektórzy uważają, że im droższy pierścionek zaręczynowy, tym więcej znaczy on dla kobiety. Tymczasem okazuje się, że cena jest czynnikiem wtórnym, na który co prawda zwracają uwagę mężczyźni (z oczywistych względów), jednak pozostaje on poza kręgiem zainteresowania kobiet. Dla nich najważniejsze jest, aby pierścionek zaręczynowy można było nosić na co dzień. Kobieta zwykle nosi go na palcu zaręczynowym, dopóki jego miejsce nie zostaje zajęte przez obrączkę ślubną. Niektóre mężatki nie zamierzają jednak rezygnować z noszenia go właśnie na palcu zaręczynowym, dlatego pierścionek zajmuje zaszczytne miejsce tuż obok obrączki. Nie jest tajemnicą, że w takim zestawieniu najlepiej prezentują się nieco skromniejsze modele, które stanowią jedynie ciekawe tło dla całej obrączki. Warto więc zapytać ukochaną, w jaki sposób zamierza nosić pierścionek zaręczynowy po ślubie.

Srebro czy złoto?

Większość mężczyzn decyduje się na zakup pierścionka zaręczynowego ze złota. Złoto uważane jest bowiem za najszlachetniejszy metal, który dodatkowo właściwie nie traci na wartości wraz z upływem czasu. Warto jednak przyjrzeć się, jakie dokładnie pierścionki czy w ogóle jaką biżuterię nosi wybranka. Może okazać się, że o wiele bardziej lubi ona srebro bądź białe złoto. Wtedy też wybierzmy pierścionek zaręczynowy, który wykonany będzie z takiego właśnie kruszcu. Zwróćmy również uwagę na to, czy ukochana nie ma uczulenia na biżuterię, a w szczególności na nikiel. Jeśli alergia u niej występuje, wybierzmy pierścionki zaręczynowe wykonane ze stali chirurgicznej bądź innego metalu, który nie zawiera dodatku niklu.

Minimalizm czy przepych?

Niektóre kobiety lubią pierścionki z dużymi kamieniami, które są dobrze widoczne na palcu. Inne zaś preferują nieco skromniejsze modele, które dobrze wyglądają w towarzystwie innych, równie prostych pierścionków. Warto zaobserwować, jakiego typu biżuterię nosi ukochana osoba. Pamiętajmy przy tym, że nie jednoznacznych wytycznych dotyczących tego, jak ma wyglądać idealny pierścionek na zaręczyny. Wręcz przeciwnie – wybór modelu dopasowany powinien być do preferencji kobiety.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx