Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

11 grudnia 2023

Jakie węgle do shishy warto kupić?

Kiedy przygotowujemy sesję przy fajce wodnej, najwięcej myśli zazwyczaj poświęcamy wyborowi tytoniu. Węgle są dość niedocenianym elementem, a to od nich zależy jakość generowanego dymu. Na co należy zwracać uwagę przy kupnie węgielków do shishy, aby zapewnić sobie pełnowartościowe doświadczenie?

Cechy węgielków naturalnych

Standardowe kostki węgielków do shishy produkuje się z łupin orzecha kokosowego. Proces nie ma negatywnego wpływu na środowisko, a surowiec nie zawiera żadnych substancji chemicznych. Dzięki temu węgle naturalne są zarówno zdrowe, jak i ekologiczne.

Węgielki do shishy standardowo sprzedawane są w paczkach od kilkunastu do kilkudziesięciu sztuk. Można je dostać w różnych kształtach i wymiarach, ale najpowszechniejsze są sześcienne kostki o krawędzi od 24 do 26 milimetrów. To sprawdzone praktyką parametry, które najlepiej sprzyjają ogrzewaniu cybucha i kontroli temperatury podczas sesji.

To jednak nie zawęża dużego wyboru marek węglowych i nie ułatwia wyboru. I choć węgle kokosowe znacząco nie odstępują od siebie jakością, to istnieją konkretne cechy, na które warto zwracać uwagę. Do nich należy wysoki indeks kaloryczny oraz niewielki procent zawartości popiołu. Takie węgielki będą palić się długo i mocno oraz nie pozostawią zanieczyszczeń.

Jak poprawnie rozpalić węgle?

Gdy już mamy węgielki, pozostaje kwestia ich rozpalenia. Istnieje kilka domowych sposobów na wzniecenie surowca, na przykład wykorzystanie kuchenki gazowej. Z różnych przyczyn, między innymi ekonomicznych, ta metoda nie należy do najbardziej efektywnych.

Dziś najlepiej jest zapalać węgielki na przenośnej kuchence elektrycznej. Istnieje cała kategoria narzędzi przeznaczonych specjalnie do shishy, ale nawet niedroga rozpalarka Esperanza stanowi idealne rozwiązanie. Jej spirala grzewcza może rozżarzyć aż trzy z sześciu ścianek węgla jednocześnie – to oznacza, że kostki wystarczy przełożyć tylko raz w trakcie całego rozpalania.

Trzeba przy tym pamiętać, że z węgla wydobywa się bardzo niebezpieczny czad. Przy rozpalaniu należy koniecznie zadbać o cyrkulację powietrza w pomieszczeniu – otwarte okna i włączony wywiew to podstawa. Jeżeli posiadamy zadaszony balkon z dostępem do gniazdka, to jest to optymalne miejsce na rozgrzanie węgli.

Więcej o zasadach rozpalania węgielków do shishy można przeczytać pod adresem: https://cybuchshisha.pl/jak-rozpalic-shishe-poradnik-ogolny/

Dobrze rozpalony węgiel naturalny to gwarancja udanej sesji przy fajce wodnej. Wybór nie należy do najłatwiejszych, ale trzymając się konkretnych wytycznych, trudno trafić na felerny produkt.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx