Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Świece rzepakowe – zdrowa alternatywa dla świec parafinowych

Świece parafinowe to najmniej ekologiczny i najmniej bezpieczny wybór dla osób, które lubią otaczać się tego typu produktami. Jeśli zależy nam nie tylko na pięknym zapachu, ale także na bezpieczeństwie i aspektach zdrowotnych korzystania ze świec aromatycznych, wybierajmy świece zapachowe z wosku rzepakowego. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Świece parafinowe to najmniej ekologiczny i najmniej bezpieczny wybór dla osób, które lubią otaczać się tego typu produktami. Jeśli zależy nam nie tylko na pięknym zapachu, ale także na bezpieczeństwie i aspektach zdrowotnych korzystania ze świec aromatycznych, wybierajmy świece zapachowe z wosku rzepakowego. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

Świece zapachowe parafinowe a rzepakowe – co je różni?

Parafina nie należy do ekologicznych ani bezpiecznych surowców do produkcji świec zapachowych. Firmy zajmujące się wyrobem takich artykułów mogą dodawać do nich właściwie dowolne składniki, bowiem nie mają one obowiązku informowania klienta o dokładnym składzie użytego wosku. Co więcej, wypalająca się świeca parafinowa wydziela niebezpieczne związki chemiczne, takie jak benzol czy formaldehyd. Korzystanie z takich wyrobów jest zatem ryzykowne dla zdrowia. Tymczasem ekologiczne świece rzepakowe to nic innego jak mieszanka wosku rzepakowego i naturalnych olejków eterycznych. Podczas ich podgrzewania nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje, dlatego świece zapachowe rzepakowe są bezpieczne nawet w domach rodzin z dziećmi.

Dlaczego świece zapachowe rzepakowe są ekologiczne?

Nie wystarczy wyprodukować świecy z wosku rzepakowego, aby można było nazwać ją świecą ekologiczną. Ekologiczne produkty muszą odznaczać się ekologicznym pochodzeniem, co oznacza, że wosk rzepakowy powinien pochodzić z certyfikowanych plantacji. Co więcej, prawdziwa świeca ekologiczna to ta produkowana z lokalnych (europejskich) surowców. Jeśli wosk rzepakowy sprowadzany jest z daleko położonych krajów, produkcja takiej świecy pozostawia za sobą ogromny ślad węglowy związany z transportem. Dla ekologiczności takiego produktu istotny jest także rodzaj zastosowanego knota czy materiał, z jakiego wykonano opakowanie świecy – najczęściej szkło. 

Naturalna świeca zapachowa – na czym powinna bazować?

Świeca naturalna, ekologiczna to przede wszystkim czysty wosk roślinny. Taki wkład pozwala świecy palić się dłużej, niż ma to miejsce w przypadku wariantów parafinowych. Jednak jak nadać ekologicznej świecy przyjemny zapach, który będzie uwalniał się podczas korzystania z produktu? Ekologiczne świece zapachowe rzepakowe pachną za sprawą kompozycji naturalnych olejków eterycznych, które wykorzystywane są także w swojej podstawowej formie, na przykład do kąpieli w wannie czy w kominkach zapachowych. Organiczne, czyli pochodzące z ekologicznie uprawianych roślin olejki są bezpieczne dla zdrowia, a dodatkowo korzystnie oddziałują między innymi na drogi oddechowe czy układ nerwowy. Wszystko to sprawia, że ekologiczne świece z wosku rzepakowego mogą wybierać osoby najbardziej wymagające – produkty są bowiem bezpieczne, wydajne i zdrowe.

Nie oszczędzaj na zdrowiu!

Poszukując pięknych świec o pięknym zapachu, warto pamiętać także o ekologii, a co za tym idzie o własnym bezpieczeństwie i zdrowiu. Zamiast świec parafinowych, które być może są tańsze, ale również groźne w użytku, lepiej postawić na coś tak tradycyjnego, jak naturalne świece zapachowe z wosku rzepakowego.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx