Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Pieczątka, tusz i poduszka, czyli obowiązkowe trio do tworzenia spersonalizowanych stempli

Moda na pieczątki wróciła już jakiś czas temu. Kiedyś stosowane były głównie do pism oficjalnych, dziś są ozdobą wykorzystywaną na wiele sposobów. Pieczątki personalizowane i tusze specjalistyczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych par. Stempel firmowy z logo i odpowiedni kolor tuszu, to obowiązkowe elementy dobrze zarządzanej firmy. Wykorzystanie pieczątek i stempli metalowych to unikalny sposób na promocję. Świetnie odbijają się na papierze, dlatego korzysta z nich niemal każda firma używająca papierowych opakowań. Tusz do pieczątek jest ekonomiczny i starcza na długo. Można dopasować jego kolor do swoich potrzeb. Dostępne są klasyczne wersje czarne, a także niestandardowe kolorowe. W ofercie znajdziemy niebieski, czerwony, żółty, czy zielony. Zawsze warto wybierać tusze dobrej jakości.

Stemple i pieczątki na każdą okazję

Pieczątki są niczym firmowy podpis, czy znak rozpoznawczy danego przedsiębiorstwa. Wyciskane za pomocą tzw. stempla potwierdzają wiarygodność i nadają dokumentom moc prawną. W zależności od potrzeb biurowych tusz do pieczątek może być czarny lub niebieski. Do pieczątek firmowych rzadko stosuje się inne kolory tuszu. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku stempli służących do oznaczania ślubnych zaproszeń, weselnej papeterii czy księgi gości. Taki tusz do stempli może, a wręcz powinien być niestandardowy. Mamy do wyboru żółty, turkusowy, brązowy, pomarańczowy oraz odcień megenta. Nasycone barwy mogą nawiązywać do kolorystyki florystycznej oprawy, którą planujemy podczas uroczystości. Najlepiej wybierać tusze trwałe i gęste, które nadają się do pieczątek polimerowych i gumowych. W ofercie sklepów znajdziemy tusze wodne, pigmentowe, a nawet alkoholowe.

Oryginalne projekty stempli, czyli niekończąca się wyobraźnia klientów i kolorowe tusze

Pieczątki i stemple dają szerokie pole do popisu. Mogą być zrealizowane na podstawie spersonalizowanych projektów graficznych stworzonych na zamówienie. Możemy wykonać je samodzielnie lub zlecić to zadanie firmie zewnętrznej. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar pieczątki. Trzeba zwrócić uwagę na to, aby jej zawartość była czytelna. Na tekstowym stemplu firmowym muszą znaleźć się podstawowe dane firmy oraz telefon kontaktowy. Możemy umieścić na nim również firmowe logo. Taki stempel będzie idealny do znakowania firmowych toreb, kopert, teczek, czy etykiet produktowych. Wystarczy poduszka tuszowa w odpowiednim rozmiarze, tusz w wybranym kolorze i możemy działać. Warto pamiętać, że wraz z biegiem czasu, możemy zmienić kolor swojego tuszu. W ten sposób odświeżymy wygląd naszej pieczątki.

Tusz szybkoschnący i pasujące do niego poduszki. Dla kogo będzie odpowiedni i na jakich zasadach działa?

Tusz szybkoschnący ma wiele zastosowań. Nadaje się do wszelkich materiałów niewchłaniających. Sprawdzi się na tworzywach sztucznych, śliskich tkaninach, lakierowanym drewnie, czy folii. Jest idealny do papieru śliskiego, powlekanego, kredowego, a nawet lakierowanego. Nie przeraża go guma, elementy metalowe, czy szklane. Jest skuteczny i bezproblemowy, jednak wymaga spełnienia kilku istotnych warunków. Po pierwsze, aby tusz szybkoschnący mógł spełniać swoje właściwości musimy zastosować odpowiednią, dedykowaną dla niego poduszkę filcową. Zwykła poduszka przeznaczona do tuszy wodnych, nie spełni swojego zadania. Szybko się zniszczy i negatywnie wpłynie na jakość odbitej pieczątki. Trzeba również pamiętać, aby po zakończeniu użytkowania, szczelnie zamknąć poduszkę i ograniczyć jej kontakt ze źródłem ciepła. Po drugie warto pamiętać, że tusze szybkoschnące należy dobrze wymieszać tuż przed użyciem.

Pieczątki Ex Libris. Wyjątkowy prezent dla moli książkowych

Pieczątki Ex Libris to wyjątkowe stemple, które służą do oznaczania księgozbiorów. W połączeniu z odpowiednim tuszem i poduszką tuszową, stanowi wymarzony prezent dla miłośników literatury, którzy dużo czytają i są zwolennikami książek drukowanych. Zazwyczaj w ich salonie stoi ogromny regał, po brzegi wypełniony dobrymi książkami. Od czasu do czasu, ktoś bez pytania lub za zgodą właściciela, pożycza jakąś pozycję. Czas leci, a książka nie wraca do właściciela. Z pamięci umyka od kogo książkę pożyczyliśmy lub komu ją daliśmy. Dzięki spersonalizowanej pieczątce łatwo znajdziemy swoją zgubę.

Dodatkową funkcją spersonalizowanego stempla ex libris jest zdobienie książek. Jego wygląd powinien uosabiać cechy właściciela. Z jednej strony informuje z czyjego księgozbioru pochodzi pozycja, a z drugiej mówi nam coś na temat właściciela książki. Jej wzór może nawiązywać do pasji, zainteresowań lub tematyki czytanych książek. Technik dobierania grafik jest co najmniej kilka. Jeśli właściciel identyfikuje się z jakimś zwierzęciem, to warto ten motyw wykorzystać. Czytająca do późna sowa, wolny ptak, czy uparty łoś z pewnością się spodobają. Dla podróżników genialne będą stemple przedstawiające mapę lub granice jakiegoś państwa, a dla zapalonych kolarzy grafika z dwoma kółkami. Drugi sposób to dopasowanie pieczątki do charakteru posiadanego zbioru książek. Jeśli ktoś zbiera książki związane na przykład z roślinnością, powinien otrzymać pieczątkę ozdobioną roślinnym motywem. Zestaw warto uzupełnić o zielony tusz i dostosowaną do niego poduszkę. Dla romansów warto zainwestować w tusz czerwony, a z kolei kryminały będą dobrze korespondowały z czarnym kolorem.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx