Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Niszczarki biurowe od Biuronimo.pl – niszczarki dopasowane do indywidualnych preferencji

Niszczarki biurowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego biura. To właśnie dzięki nim możliwe jest szybkie i efektywne zniszczenie dokumentów poprzez pocięcie ich na cienkie paski. W efekcie można mieć pewność, że żadne dokumenty istotne dla firmy, nie dostaną się w niepowołane ręce. Okazuje się, że obecnie na rynku można wyróżnić wiele rodzajów niszczarek biurowych, a najwięcej z nich w swojej ofercie posiada Biruonimo.pl. Niemniej jednak jakie można wyróżnić rodzaje tego typu urządzeń?

Niszczarki biurowe w ofercie Biuronimo.pl – jakie są ich rodzaje?

Mówiąc o niszczarkach biurowych trzeba przede wszystkim rozróżnić maszyny do cięcia papieru, a także maszyny wielofunkcyjne, za pomocą których można zniszczyć również nośniki danych jak np. płyty CD. W przypadku urządzeń przeznaczonych do biura, to właśnie urządzenia wielofunkcyjne sprawdzą się idealnie. Warto również zwrócić uwagę na rozróżnienie niszczarek pod względem obsługiwanych przez nie formatów papieru. Zwykle standardowy sprzęt jest wstanie obsłużyć format A4, niemniej w ofercie niszczarek biurowych od Biuronimo.pl można znaleźć również urządzenia, które bez problemu poradzą sobie z papierem w formacie A3. Parametr ten warto więc przede wszystkim dopasować do własnych potrzeb oraz preferencji.

Niszczarki, a sposób w jaki tną one dokumenty

Jeśli przyszedł czas, by wyposażyć swoje biuro w nową niszczarkę do papieru, to z pewnością musi być ona dopasowana do dokumentów, które mają zostać zniszczone. Tak więc na co zwrócić uwagę przed wyborem? Otóż niezwykle istotnym aspektem jest sam sposób, w jaki niszczarki biurowe będą cięły papier. W przypadku niektórych modeli, jest to metoda paskowa, czyli kartki papieru cięte są w wąskie paski. Tego typu sprzęt z pewnością sprawdzi się w momencie, kiedy niszczone dokumenty charakteryzują się dość niskim stopniem poufności i nie zawierają one wrażliwych danych oraz informacji. Niemniej jednak niektóre przedsiębiorstwa chcą w dokładny sposób pozbyć się wszystkich zapisanych informacji, tak by nawet po zniszczeniu nie można było ich odczytać. Wówczas idealnym rozwiązaniem stają się niszczarki ścinkowe. Tego typu urządzenia nie tylko rozcinają papier na wąskie paski wzdłuż, ale dodatkowo rozcinają je w szerz, tworząc w ten sposób niezwykle rozdrobnione elementy.

Niszczarki biurowe oraz poziom zapewnianego przez nie bezpieczeństwa

Niezwykle istotnym parametrem przy wyborze niszczarki biurowej jest również norma DIN 66399. To właśnie ona określa stopień tajności materiałów, które mają zostać zniszczone. Wówczas, jeśli firmie zależy na jak najwyższym bezpieczeństwie powinna ona dobrać urządzenie, które spełnia określone parametry. Warto podkreślić, że stopień bezpieczeństwa został określony 7 stopniowa skalą, która odnosi się do rozmiaru elementów pochodzących z niszczarki. Najwyższą norma DIN 66399 są opatrzone te urządzenia, które tną papier na paski o szerokości 1 milimetra i powierzchni nie przekraczającej 5 milimetrów kwadratowych. Zapewnią one maksymalne rozdrobnienie dokumentów, na których znajdują się poufne informacje.

Więcej przydatnych informacji: https://biuronimo.pl/niszczarki_15

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx