Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Certyfikaty z języka angielskiego – czym są i dlaczego warto je zdobyć?

W obecnych czasach znajomość języków obcych to podstawa. Wiele ludzi może pochwalić się w tym zakresie naprawdę imponującymi osiągnięciami i zaawansowanymi umiejętnościami. Swego rodzaju standardem staje się chociażby swobodne posługiwanie się językiem angielskim. Staranne poznanie i zrozumienie związanych z tym kwestii pozwala z powodzeniem odnaleźć się w wielu sytuacjach komunikacyjnych. To bardzo ważny współcześnie atut, który może stanowić przepustkę do dalszej kariery. Trzeba jednak pamiętać, aby mieć oficjalne potwierdzenie posiadanych kompetencji. Taką funkcję pełnią certyfikaty z języka angielskiego. Już teraz zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje certyfikatów z języka angielskiego?

Już na początku warto podkreślić, że certyfikat z języka angielskiego niejedno ma imię. To, na jaki tym egzaminu się zdecydujemy, zależy od kilku czynników, chociażby takich, jak: poziom naszej wiedzy, czy cel, dla którego niezbędny jest nam certyfikat.

Najpopularniejsze certyfikaty z języka angielskiego to:

 • FCE – First Certificate in English, czyli potwierdzenie umiejętności językowych na poziomie B2,
 • CAE – Certificate in Advanced English, który wskazuje na znajomość języka angielskiego na poziomie C1, a więc zaawansowanym,
 • CPE – Certificate of Proficiency in English, stanowi poświadczenie kompetencji językowych w zakresie analogicznym do tego, jaki jest typowe dla native speakerów,
 • TOEFL – Test of English as a Foreign Language wydawany przez Educational Testing Service, który ma termin ważności na dwa lata.

Zalety wynikające z posiadania certyfikatu z języka angielskiego – poznaj je

Mocne strony certyfikatów z języka angielskiego dostrzegalne są na wielu poziomach. Niektóre z nich dotyczą życia prywatnego (np. przydają się w wakacje podczas zagranicznego wyjazdu), z kolei inne wiążą się z zawodową sferą naszej egzystencji (np. są asem w rękawie podczas aplikowania na konkretne stanowisko).

Za ich główne atuty uznaje się:

 • to ważny punkt w CV, sposób na wyróżnienie się na rynku pracy i znacząca przewaga w procesie rekrutacyjnym,
 • oficjalne potwierdzenie posiadanych umiejętności językowych,
 • zaspokojenie swoich indywidualnych ambicji,
 • możliwość zwolnienia z lektoratów na studiach,
 • to sprawdzony sposób na poszerzenie swojej wiedzy i rozwój kariery zawodowej,
 • szansę ubiegania się o awans w pracy lub podwyżkę,
 • motywację do dalszej nauki i wychodzenia na wyższy poziom zaawansowania.

Certyfikaty z języka angielskiego – jak się przygotować? Podsumowanie

Zdanie egzaminu oraz uzyskanie certyfikatu z języka angielskiego to swego rodzaju zakończenie pewnego etapu. Wiedza, która pozwala osiągnąć taki cel, nie jest pozyskiwana z dnia na dzień. To wynik ciężkiej, niekiedy nawet wieloletniej pracy, w której powinno stawiać się na konsekwencję w działaniu oraz systematyczność.

Aby usystematyzować wszystkie znajdujące się w głowie informacje, warto udać się na kurs do profesjonalnej szkoły językowej. Choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie powtórzyć cały materiał. W tym celu należy jednak opierać się na własnej samokontroli. Wcześniej trzeba też zaopatrzyć się w przydatne pomoce dydaktyczne, takie jak: wysokiej jakości podręczniki, fiszki, słowniki, rozmówki oraz zeszyty ćwiczeń. To wszystko będzie krok po kroku prowadziło do pozytywnego zakończenia, którym stanie się zaliczenie egzaminu na satysfakcjonującą ocenę.

źródło zdjęć: freepik.com

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx