Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Pomysły na spędzenie czasu w rodzinnym gronie

Czas spędzony w gronie rodzinnym jest niezwykle cenny. To czas, którego w żaden sposób nie można odzyskać, bo dzieci dorastają szybciej, niż nam się wydaje. Dlatego tak ważne jest, by wolne chwile spędzić jak najlepiej i tworzyć wspomnienia, które zostaną na lata. Masz pomysł na czas z rodziną? Jeśli nie, to możemy Ci podrzucić kilka świetnych pomysłów, które zechcecie zrealizować.

Hotel z basenem

W Polsce pogoda, przy której można kąpać się w morzu lub jeziorze, trwa bardzo krótko. Zwykle woda nie zdąży się nagrzać na tyle, by kąpiel była przyjemna. Do tego jeszcze dochodzi zagrożenie sinicami oraz tłumy na plażach. Takie kąpiele to żadna przyjemność. Dlatego właśnie warto odwiedzić hotel z basenem dla dzieci. Dzięki temu można spędzić czas w jednym miejscu i nie marnować go na przemieszczanie się z miejsca noclegowego na basen. Wynajmując pokój w hotelu, który ma basen przygotowany do dziecięcych potrzeb, jest strzałem w dziesiątkę. Warto wiedzieć, że woda w takich basenach jest regularnie badana i pielęgnowana. Dzięki temu kąpiele w niej są bezpieczne nawet dla skóry maluszków. Często też baseny są wyposażone w dodatkowe atrakcje np. zjeżdżalnie, bicze wodne, fontanny. To właśnie dzięki nim można spędzić aktywnie czas całą rodziną nawet jeśli nie wszyscy jej członkowie potrafią już pływać. Najczęściej w najbardziej obleganych godzinach w ciągu doby na basenie znajduje się ratownik, który dodatkowo czuwa nad bezpieczeństwem pływaków. W niektórych hotelach zatrudniani są także instruktorzy, którzy pokazują dzieciom wodne zabawy i uczą je poprawnego pływania.

Wycieczka do mini zoo

W ostatnich latach bardzo modne stały się gospodarstwa agroturystyczne, które prowadzą mini zoo. Zwykle znajduje się w nich kilkanaście zwierząt różnych gatunków. Łączy je to, że są przyjaźnie nastawione i lubią być głaskane. Goście odwiedzający gospodarstwo zwykle otrzymują opakowanie specjalnej karmy dla zwierzątek, którą mogą je karmić z ręki. To świetna atrakcja dla dzieci, podczas której sporo frajdy będą też mieli dorośli. Karmienie alpak, lam, owieczek czy kucyków to niezwykle przyjemne zadania. Pozwalają obcować ze zwierzakami w zupełnie nowej sytuacji. Warto wiedzieć, że zabawa z sympatycznymi zwierzętami może też mieć działanie terapeutyczne. Dzięki temu cała rodzina podczas niego się zrelaksuje i odpocznie. 

Park tematyczny

W Polsce jest mnóstwo parków tematycznych, do których można zabrać swoje dzieci. W zależności od ich upodobań, gustu i zainteresowań, możesz wybrać park, który sprawi im najwięcej frajdy. Co lubią najbardziej? Dinozaury? „Akademię Pana Kleksa”? A może magiczne sztuczki? Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, jest ogromna szansa na to, że znajdziesz park dopasowany do ich oczekiwań. Bardzo istotne jest to, że parki tematyczne są projektowane tak, by każdy znalazł w nich coś dla siebie. Pobyt w nich nie będzie może tak relaksujący, jak w hotelu z basenem dla dzieci, ale z pewnością będzie okazją do dobrej zabawy i zaciśnięcia rodzinnych więzi.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx