Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru blatu kuchennego?

Jeśli blat kuchenny ma spełniać wszystkie wymagania, musi łączyć funkcjonalność, solidne wykonanie oraz estetykę. Zwracaj uwagę nie tylko na jego design, lecz przede wszystkim parametry. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Blat kuchenny – podstawa udanej kuchni

Blat to jeden z najważniejszych elementów w każdej kuchni. To on nadaje wnętrzu charakteru oraz stylu, ale też ma nam służyć podczas codziennego przygotowywania posiłków. Dobrej jakości blat jest świetnie wykonany, na wymiar, solidny, z dobrej jakości materiału – jak m.in. blat dębowy czy granitowy. Musi też harmonizować z kuchnią. Na rynku jest tak duży wybór modeli, że bez problemu można zamówić odpowiedni blat do kuchni, w zależności od upodobań, aranżacji wnętrza, wielkości pomieszczenia oraz budżetu. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając blat kuchenny?

Wykonanie, odporność i trwałość

Przede wszystkim upewnij się, że blat jest solidny, trwały, odporny na różne uszkodzenia. Design to ważna kwestia, ale jednak drugorzędna – nawet najpiękniejszy blat kuchenny nie będzie cieszył, jeśli szybko ulegnie zużyciu. Blat powinien być odporny na wilgoć i przebarwienia, a także wpływ chemikaliów i wysokich temperatur.

Na przykład blat drewniany jest odporny na uszkodzenia związane z jego codziennym użytkowaniem, a z laminatu mogą nie przetrwać długo intensywnej eksploatacji. Każdy z nich – blat dębowy, bukowy czy teak – będzie wymagał impregnacji, ale nie jest to proces czasochłonny ani skomplikowany, a sprawi, że blat drewniany posłuży przez lata. Blat wyprodukowany z kamienia jest bardzo trwały, ale też wyjątkowo kosztowny i nie w każdą aranżację się wpisze.

Design oraz barwa blatu

Teraz czas na wybór estetyki i koloru. Blat kuchenny powinien być dopasowany do potrzeb domowników i powinien pasować do reszty wnętrza czy w ogóle domu, dlatego skomponuj go z meblami i innymi materiałami. Modne są różne kuchnie – biało-czarna, cała biała z drewnem, szara. Wiele osób uważa za uniwersalne drewno – blat dębowy wprowadzi przytulny klimat. Produkty z kamienia albo spieku kwarcowego są chłodne w odbiorze, ale bardzo eleganckie, modne do wnętrz glamour.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Blat do kuchni powinien być łatwy w codziennej pielęgnacji, a jego montaż nie powinien być skomplikowany. Blaty kuchenne są zwykle wybierane jako inwestycja na długie lata i powinny spełniać różne kluczowe funkcje jak najdłużej i jak najlepiej. Pamiętajmy też, że o trwałości i żywotności decyduje nie tylko materiał, ale także sposób użytkowania przez domowników.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx