Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Sklepy convenience – dobry pomysł na biznes!

Obecnie niewielkie sklepy osiedlowe cieszą się ogromną popularnością i proponują szereg różnorodnych usług swoim klientom. Sklepy convenience, dzięki świetnej dostępności i różnorodnej ofercie, bardzo dobrze radzą sobie na rynku i stały się niezwykle pożądane przez konsumentów. Dlatego też założenie własnego sklepu wciąż jest świetnym pomysłem na biznes.

Franczyza – popularny wybór

Obecnie małe sklepy spożywcze najczęściej kojarzone są z dużymi markami, pozwalającymi na założenie własnej działalności gospodarczej w ramach franczyzy. Przykładem jest sieć Żabka, która na dobre zadomowiła się na polskich osiedlach. Sklepy Żabki prowadzone są właśnie przez franczyzobiorców, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej korzystają z doświadczeń popularnej marki.

Jakie zalety niesie franczyza?

Skorzystanie z tak znanej franczyzy niesie ze sobą cały szereg korzyści płynących z takiego rozwiązania. Przede wszystkim istotny jest stosunkowo niski próg wejścia na rynek sklepów osiedlowych. Sieć Żabka oferuje swoim franczyzobiorcom m.in. oddany do użytku, wyposażony już sklep, darmowe dostawy towarów, pokrycie kosztów najmu lokalu, czy wsparcie technologiczne.

Przede wszystkim jednak skorzystanie z franczyzy pozwala na firmowanie przedsiębiorstwa budzącą zaufanie, rozpoznawalną marką, której franczyzobiorca nie musi reklamować. Pozwala ona również na pełne korzystanie z doświadczeń sieci, co ułatwi zmaksymalizowanie sprzedaży. Dzięki temu nawet osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z handlem detalicznym, będzie w stanie skutecznie prowadzić swój sklep.

Start niewielkim kosztem

Kusząca może być też stosunkowo niewielka kwota pieniężna potrzebna na start. Dla przykładu, sieć Żabka wymaga jedynie 5000 zł na start, co – jak na koszt rozpoczęcia biznesu – jest kwotą niewielką. Gdybyś chciał rozpocząć prowadzenie własnego sklepu „od zera”, musiałbyś liczyć się z wielokrotnie wyższą inwestycją.

Ważniejsza jednak okaże się chęć nauki, rzetelnego prowadzenia biznesu i zaangażowania w swoją działalność. To takie cechy sprawią, że możliwe będzie osiągniecie sukcesu finansowego i satysfakcjonujące prowadzenie sklepu.

Przede wszystkim – Twoja własna działalność

Należy jednak podkreślić, że korzystając z oferty franczyzowej w pełni będziesz czuł się jak prawdziwy przedsiębiorca. Taka forma nie wyklucza kupowania towaru u lokalnych dostawców, sam dobierzesz też swoich pracowników i nimi pokierujesz. Będziesz robił wszystko to, co robi osoba prowadząca biznes – tyle tylko, że nie będziesz musiał polegać wyłącznie na własnej wiedzy.

Prowadzenie własnego sklepu? Rozważ franczyzę

Sklepy convenience prowadzone w oparciu o model franczyzowy mogą być interesującym pomysłem na własny biznes. Łączą one samodzielność ze wsparciem dużej marki, która może być pomocna w prowadzeniu firmy. Małe sklepy spożywcze, takie jak Żabka, cieszą się dużą popularnością i mogą okazać się dobrym pomysłem na zarobek.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx