Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Wszystko, co musisz wiedzieć o hostingu z certyfikatem SSL

W przypadku każdej strony internetowej znaczenie ma to, aby zapewniała ona bezpieczeństwo. Powinna chronić przed wyciekiem poufnych danych. Umożliwia to hosting z SSL, który gwarantuje szyfrowanie połączeń, czyli przesyłu informacji między komputerem, stroną www i serwerem. W przypadku Google hosting SSL ma kluczowe znaczenie, wpływa nawet na pozycję strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Strony bez certyfikatu SSL są uznawane za niezabezpieczone, stanowiące potencjalne zagrożenie. Wchodzenie na takie witryny internetowe jest ryzykowne, bo łatwo o przechwycenie podawanych na nich danych wrażliwych.

Czym wyróżnia się hosting z certyfikatem SSL?

Nie można mówić o bezpiecznym korzystaniu ze strony internetowej, na której nie wdrożono certyfikatu SSL. Zapewnia on szyfrowanie połączenia między przeglądanymi witrynami i urządzeniem używanym przez odwiedzającego. Połączenia HTTPS można poznać po tym, że obok pola z adresem strony www znajduje się ikona zamkniętej kłódki. Jest to gwarancja tego, że żadne niepożądane osoby z zewnątrz nie będą mogły przechwycić wpisanych na stronie danych ani ich modyfikować. Wszystkie podane informacje w formularzu online zostaną zakodowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stron banków, sklepów internetowych, serwisów aukcyjnych itp.

Każda strona wymagająca podawania danych osobowych, na której dokonuje się płatności, powinna wykorzystywać hosting SSL. Jest to niezawodna ochrona przed wyciekiem informacji. Stosowanie certyfikatu SSL wpływa budowanie pozytywnego wizerunku firmy, zwiększa zaufanie do strony www i wspomaga działania dotyczące pozycjonowania. Zawsze powinno się sprawdzić, z jaką witryną zostało się połączonym, kto ją prowadzi, przez co została zweryfikowana. Wdrożenie certyfikatu SSL skutkuje tym, że połączenie ze stroną internetową jest bezpieczne. O wiarygodności strony świadczy nie tylko ikona zamkniętej kłódki, ale też pojawia się zielony pasek potwierdzający przejście przez skomplikowany i długotrwały proces identyfikacji.

Co warto wiedzieć o stosowanych obecnie certyfikatach SSL?

Jeśli firma chce być transparentnym podmiotom, to powinna złożyć odpowiednią dokumentację w celu uzyskania certyfikatu SSL z zielonym paskiem. Bardzo ważne podczas składania wniosku o przyznanie certyfikatu jest to, aby wskazać dokładną nazwę witryny internetowej, która ma być chroniona. Możliwie jest także wybranie wielu dodatkowych adresów. Służą do tego certyfikaty SAN. Z kolei certyfikaty UCC zabezpieczają kilka różnych domen. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie certyfikat Wildcard, który zapewnia ochronę wszystkim subdomenom podanej domeny. Warto też wiedzieć, że strona www musi spełnić szereg wymagań, aby można było zastosować na serwerze certyfikat SSL. Konieczne jest przepisanie stronie dedykowanego adresu IP. Rodzajów certyfikatów SSL jest wiele, różnią się one pod wieloma względami. Na ich cenę wpływają: forma weryfikowania, kwoty ubezpieczenia, liczba zabezpieczonych adresów w domenie, usługi dodatkowe, renoma marki.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx