Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Bankowość internetowa – zyskaj dostęp do wielu funkcjonalności

Bankowość internetowa jest z nami już od wielu lat. Dzięki dostępowi do szeregu funkcjonalności pozwala ona na wygodne zarządzanie budżetem oraz korzystanie z szeregu usług bankowych. Wybierając bank, który udostępni nam bankowość internetową, powinniśmy zwrócić uwagę na ich zakres.

Bankowość internetowa – definicja

Jako bankowość internetową możemy zdefiniować ogół operacji bankowych, które dokonujemy za pośrednictwem internetu, korzystając z różnych urządzeń elektronicznych (jak komputer, tablet, smartfon). Do ich realizacji wymagana jest przeglądarka internetowa w odpowiedniej wersji albo aplikacja bankowa, gdy korzystamy z telefonu komórkowego. Jeśli chodzi o najważniejsze usługi bankowości internetowej, wyróżniamy wśród nich dostęp do listy rachunków oraz historii wykonanych operacji, przygotowywanie przelewów krajowych i zagranicznych, zakładanie lokat i korzystanie z rachunków oszczędnościowych, zarządzanie kartami kredytowymi i ich spłatą, zarządzanie kredytami czy też informowanie przez bank klienta o najnowszych produktach i zmianach w obsłudze bieżącej.

Zalety bankowości internetowej

System bankowości internetowej ma wiele zalet. Podstawową z nich jest oszczędność czasu. Dzięki bankowości internetowej nie musimy się bowiem udawać za każdym razem do oddziału banku, by wykonać określone operacje czy też złożyć wniosek. W przypadku bankowości internetowej przy większości operacji nie mamy do czynienia z oczekiwaniem na pomoc konsultanta. Wszelkie operacje wykonywane są niemal od ręki. Bankowość elektroniczna pozwala na skorzystanie z naszych produktów bankowych w każdym miejscu i czasie – także w trakcie wyjazdu zagranicznego, w różnych godzinach i w święta. Przerwy techniczne w bankach to obecnie rzadkość i najczęściej możemy się z nimi spotkać późnymi nocami. Co więcej, w ostatnich kilku latach za pośrednictwem bankowości internetowej możemy załatwić szereg spraw urzędowych, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. Wystarczy, że założymy tzw. profil zaufany w jednym z banków dostępnych na rządowej liście, wśród których znajduje się m.in. Santander Consumer Bank – bank od kredytów, by online załatwić takie sprawy, jak np. złożenie wniosku o świadczenie 500+. Możliwości załatwiania spraw urzędowych przy pomocy bankowości internetowej są stale rozwijane. Praktycznie co roku możemy usłyszeć o nowych rozwiązaniach oferowanych w tej kwestii przez banki.

Jakie podstawowe funkcjonalności oferuje bankowość internetowa?

Podstawowe funkcjonalności, które oferuje system bankowości internetowej, mogą się różnić w poszczególnych bankach. Wśród produktów dostępnych w banku internetowym znajdziemy, oprócz rachunku bieżącego, m.in. obsługę kart kredytowych, kredytów gotówkowych i rozkładania zakupów na raty, lokat bankowych, rachunków oszczędnościowych czy też internetowych odnawialnych limitów kredytowych. Te wszystkie udogodnienia udostępnia m.in. cieszący się w Polsce doskonałymi opiniami wśród klientów Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wystarczy tylko, że aktywujemy w kilku krokach swoje konto internetowe online, by móc się cieszyć licznymi funkcjonalnościami ułatwiającymi codzienne życie.

Warto mieć na uwadze to, że w ramach bankowości internetowej Santander Consumer Bank udostępnił szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo naszych danych osobowych i środków na rachunkach bankowych. Logując się na stronę internetową w banku lub też korzystając z aplikacji na smartfona, możemy bowiem czasowo zablokować lub zastrzec naszą kartę płatniczą, dokonać zmiany numeru PIN czy też zmienić dzienne limity transakcyjne. To bardzo ważne w obliczu coraz częstszych ataków hakerskich, wśród których można wyróżnić phising, czyli metodę oszustwa, w której cyberprzestępcy podszywają się pod bank w celu wyłudzenia poufnych informacji (jak np. dane do logowania się) albo wgrania złośliwego oprogramowania. Dzięki odpowiednim zabezpieczeniom ochronimy się przed tego typu niepożądanymi działaniami ze strony osób trzecich.

Źródła:

  1. https://mfiles.pl/pl/index.php/Bankowo%C5%9B%C4%87_internetowa
  2. https://ranking-bankow.com.pl/blog/bankowosc-internetowa/
  3. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/sprawy-urzedowe-zalatwiaj-online-podpowiadamy-jak-to-zrobic
  4. https://pl.wikipedia.org/wiki/Phishing
0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx