Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

W jaki sposób chłodzi się leki w aptekach?

Odpowiednie wyposażenie apteki pozwala przechowywać każdy rodzaj leku. Niektóre preparaty wymagają, aby trzymać je w odpowiedniej temperaturze, dzięki temu zachowują swoją jakość i są bezpieczne dla pacjenta. W każdej aptece niezbędne są chłodziarki farmaceutyczne, które działają w różnym zakresie temperatur. Wydajny sprzęt pozwala przechowywać leki w sposób prawidłowy oraz bezpieczny.

Czym charakteryzuje się lodówka apteczna?

Urządzenia do schładzania przechowywanych leków są potrzebne nie tylko w aptekach, ale spotkać można je również w przychodniach zdrowia, w gabinetach lekarskich oraz w punktach szczepień. Lodówka farmaceutyczna powinna mieć szerokie spektrum zastosowania. Nowoczesne sprzęty wyposażone są w innowacyjne rozwiązania, które świadczą o ich jakości oraz o bezpieczeństwie i gwarancji. Chłodziarki używane w aptekach posiadają wyświetlacze LED, mikroprocesory, które odpowiadają za regulację temperatury oraz przeszklone drzwi. Zakres temperatur wynosi zazwyczaj od 0 do +10 stopni Celsjusza. Lodówki farmaceutyczne są łatwe w obsłudze i powinny być niezawodne.

Nowoczesne rozwiązania pomagające przechowywać leki

Nowoczesny sprzęt charakteryzuje się rozwiązaniami, które obniżają koszty użytkowania lodówek farmaceutycznych, ale też gwarantują bezpieczeństwo leków. Przerwanie ciągu chłodniczego mogłoby być niebezpieczne dla pacjentów, dlatego chłodziarki wyższej klasy są wyposażone w system monitorujący. W przypadku przekroczenia zalecanej temperatury urządzenie powiadamia użytkowników, wysyłając wiadomość tekstową. Lodówka farmaceutyczna posiada też systemy, które monitorują wszystkie wymagane parametry dla danego leku, może to być np. wilgotność panująca w środku urządzenia. Wyświetlacze LED oraz alarmy dźwiękowe pozwalają na szybką reakcję w przypadku awarii lub braku zasilania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lodówki do apteki?

Sprzęt używany do schładzania leków i preparatów medycznych różni się pod względem wielkości, ale też klasy energetycznej oraz jakości wykonania. Lodówka farmaceutyczna powinna być dopasowana do potrzeb danego punktu aptecznego lub medycznego. W niewielkich aptekach sprawdzą się jednokomorowe lodówki o optymalnej ilości półek. W dużych aptekach o bogatym asortymencie stawia się raczej na większe urządzenia, np. dwukomorowe, które pozwalają jednocześnie przechowywać większą partię leków. W lodówkach farmaceutycznych znajdują się też szuflady i organizery na leki. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala uporządkować preparaty i sprawnie zarządzać stanami leków.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx